Jak probíhá konsolidace půjček?

Obsah


Současný finanční trh nabízí nepřeberné množství úvěrových produktů, přičemž v posledních letech na popularitě získává takzvaná konsolidace závazků. Podmínky se přirozeně liší v závislosti na tom, u jaké bankovní či nebankovní společnosti žádáte, a proto vám následující řádky prozradí, na co byste si měli dávat pozor.

Zájem o slučování půjček nevídaně roste, protože lidé si začínají uvědomovat, že je mnohem lepší a přehlednější platit pouze jednu splátku než tři. Konsolidace půjček je v produktovém portfoliu mnoha bankovních a nebankovních domů, což výběr žadatelům výrazně ztěžuje. Porovnat jednotlivé nabídky ručně by bylo časově náročné, avšak na internetu existují nástroje sloužící k okamžitému porovnání.

Platí se poplatky za zřízení konsolidace?

Sloučit se dají takřka jakékoliv půjčky, ať už se jedná o rychlé nebankovní půjčky, spotřebitelské bankovní úvěry či kreditní karty. Poskytovatel zpravidla neúčtuje vstupní poplatek, který je charakteristický například pro klasickou půjčku, i když neplatí to u všech. Parametry se různí poskytovatel od poskytovatele. Někde zaplatíte například jedno procento z celkové konsolidované částky.

Půjčit si můžete i nad rámec

Přestože už máte nějaké půjčky na krku, můžete si při slučování požádat i o nějakou částku nad rámec konsolidovaných úvěrů. Avšak musíte počítat s tím, že částka, ze které budete platit úroky, se zvýší, a tím se o něco více zadlužíte. Ale na druhou stranu, pokud v daném okamžiku potřebujete peníze, je to optimální řešení, než se opět obracet na jinou finanční instituci a zase se dostávat do dluhové pasti.

Co je důležité?

Věřitel si vás bude muset prověřit, přičemž záleží nejen na klasickém skóringu, který vypovídá o vaší schopnosti splácet, ale také na úvěrových registrech. Zajímat se bude navíc o vaše příjmy a výdaje, abyste byli schopni úvěr splácet.

Z jiného soudku

V posledních letech se do popředí prodírají rychlé půjčky, jež bývají poskytovány na poměrně nízkou částku, například na 5 000 až 10 000 korun. Velice známá je Půjčka 7 s úvěrovým rámcem 5 000 korun, jenž vám poslouží k vyřešení akutní finanční tísně. Peníze máte ihned k dispozici. Ovšem doba splatnosti se pohybuje v řádech několika dnů, a tak je potřeba částku většinou hned po výplatě uhradit.

Jaké půjčky ještě existují?

Vedle konsolidace půjček a rychlopůjček se nabízí ještě takzvaný úvěr v insolvenci. V praxi to znamená, že pokud jste v insolvenci, kvůli které máte nedostatek peněžních prostředků, může vám další půjčka pomoci.

Při zřizování úvěrů a půjček buďte obezřetní a vždy zvažte, zda vůbec peníze potřebujete. Zadlužit se totiž není zrovna ideální řešení, bohužel někdy není nazbyt. Člověk se občas dostane do situace, kdy potřebuje rychle peníze, které nemá.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *