Čechům se začíná líbit operativní leasing

V zahraničí běžná věc, v Česku pár let stará novinka. Spousta lidí dosud přesně neví, co to vlastně je ten operativní leasing a jaké jim přináší výhody. V čem se vůbec liší od toho klasického, proč nemůžete říkat, že jste si „koupili“ auto na operativní leasing a jak je možné, že vám zajistí vysokou bezpečnost?

Už spoustu let u nás funguje tzv. finanční leasing, kdy vlastně jen platíte splátky leasingové společnosti, která auto papírově vlastní. Až celý vůz zaplatíte, přejde do vašeho vlastnictví. Operativní leasing je však odlišný. Dal by se přirovnat spíš k dlouhodobému pronájmu.

Pronajmete si auto na pár let

Na začátku si vyberete vůz a uzavřete na něj smlouvu třeba na dva nebo tři roky. Po celou tuto dobu platíte předem stanovenou měsíční splátku a výměnou za to můžete auto užívat. Leasingová společnost za vás řeší také spoustu formalit jako pořízení dálniční známky, pravidelný autoservis, platbu pojištění, výměnu pneumatik apod. Rozsah služeb se liší podle ceny, některé leasingové společnosti nabízí i víc tarifů.

Auta na leasing jsou vlastně dost flexibilním řešením. Teď si můžete vzít na operativní leasing Audi, za dva roky, až půjdou děti na vysokou, třeba levnější Fabii. Nevážete se na extra dlouhou dobu. Driveto.cz navíc nyní jako jediná česká leasingová firma nabízí variantu uzavřít leasing absolutně bez omezení. Když zvolíte tuto volbu, ukončit smlouvu na dané auto lze úplně kdykoliv, ať už po třech měsících, nebo naopak po šesti letech. Kdybyste si ale nechávali auto tak dlouho, byli byste jen hloupí.

Kdo by nechtěl jezdit stále v novém?

Obrovskou výhodou operativního leasingu je, že ačkoliv nemáte neustále našetřené statisíce, abyste si mohli kupovat nová auta, jezdíte v novém. Nejde jen o ten pocit fungl nového vozu, prim hraje bezpečnost. Aktuální modely jsou vždy napěchované těmi nejbezpečnějšími technologiemi, které při jízdě ochrání vás i vaše blízké. Také je u nich výrazně nižší šance, že se něco pokazí. Nemusíte tedy mít strach vydat se klidně do zahraničí.

Vůbec o nic se nestaráte

Musíte tankovat, to je vaše jediná povinnost. Neřešíte, kde vybrané auto sehnat nejlevněji, nepřemýšlíte, komu ho prodáte, až ho vyměníte za novější kousek. Neděláte si starosti s domlouváním autoservisu, nezapomenete koupit dálniční známku. Operativní leasing si zamilují zejména ti, kteří jsou časově vytížení nebo prostě jen nemají chuť řešit zbytečnosti spojené s provozováním vozu. V dnešní době, kdy si mladí lidé chtějí především užívat života a nemají potřebu se zatěžovat vlastnictvím majetku, lze očekávat, že zájem o auto na splátky formou operativního leasingu jen poroste. Mimochodem v oblibě ho mají i podnikatelé, kteří si měsíční splátky mohou dát do nákladů. Začínáte o něm už také uvažovat? Přečtěte si více info na Driveto.cz.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *