Jak hravě přestěhovat kancelář

Obsah

Stěhování kanceláří se může jevit jako náročné, ale není to náročnější než stěhování bytu či domu, když víte, na co nezapomenout nebo koho si zavolat na pomoc. Pokud se ke stěhování kanceláří schyluje, pomůžeme vám s tím. Hledáte například stěhování Praha nebo jinou lokalitu? Doporučujeme vybírat místní stěhovací firmu, pokud je to možné.

Nejdříve informujte své zaměstnance

Vůbec prvním krokem je informování všech, koho se stěhování týká čili informování zaměstnanců. Těm by měl být svěřen do rukou plán stěhování, kde bude obsaženo to, co mají na starost během stěhování. Chod firmy by se v žádném případě neměl zastavit. I to je důvod, proč mnohé firmy přistupují ke stěhování kanceláří v době víkendu nebo o svátcích.

Všechno si sepište

Než dojde k přestěhování, měli byste si vše sepsat. Zejména by mělo dojít k soupisu veškerého nábytku a k sepsání veškerých dokumentů. Zejména dokumenty je dobré si po přestěhování zkontrolovat, hlavně tedy ty nejdůležitější.

Informujte všechny příslušné instituce i obchodní partnery

Co je důležité a na co se nesmí při stěhování kanceláří zapomenout, je informování všech příslušných institucí, také zákazníků nebo obchodních partnerů o změně adresy. Je dobré to udělat zavčasu. Zejména nesmíte zapomenout na informování finančního úřadu, který vám může za neinformování udělit nemalou pokutu.

Kromě finančního úřadu, zákazníků nebo obchodních partnerů byste měli informovat i státní správu sociálního zabezpečení také poskytovatele internetového připojení či telefonní operátory.

Využijte profesionálů

Není jednoduššího způsobu, jak přestěhovat firmu než s pomocí profesionálů. Povolejte si na pomoc profesionální stěhováky, kteří moc dobře vědí, jak efektivně ke stěhování přistupovat. Navíc vám s lecčím mohou pomoct. Pomohou s rozmontováním nábytku, také s následným smontováním. To se hodí zejména při stěhování kanceláří, kde je nábytku opravdu mnoho.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *