Jak se dá ušetřit na povinném ručení?

Jako majitelé motorového vozidla máte vždy ze zákona předepsáno platit si povinné ručení, pakliže vozidlo hodláte používat na veřejných komunikacích. Pokud tak neučiníte, vystavujete se možným sankcím ze strany policie, případně správních orgánů. Povinné ručení není nijak zásadní položkou, většina domácností jeho platbu bez problémů zvládne. I tak je ale dobré vědět, že se za tuto službu dá poměrně výrazně ušetřit, aniž byste přišli o různé výhody.

Srovnávejte nabídky

Na trhu dnes existuje celá řada společností, které povinné ručení nabízejí. Pro mnohé z vás tak paradoxně nastává složitá situace, protože se v přehršli nabídek špatně orientují. Je lehké zvolit si drahou a nevýhodnou službu, což vás bude stát zbytečně moc peněz.

Důležité je si před samotným sjednáním nejprve projít nabídky co největšího množství pojišťoven a jejich produktů. Nemusíte se přitom bát představy, že u tohoto procesu strávíte celé dny. Na internetu stačí najít vhodný srovnávač nabídek. Do něho zadáte nezbytné parametry a během chvilky se dozvíte, jaké jsou vaše možnosti.

Všímejte si doprovodných služeb v rámci nabídek

Na povinném ručení se dá výběrem vhodného produktu ušetřit klidně i několik stovek korun ročně, někdy jde až o tisíce. Cena ale není vždy tím hlavním kritériem. Uvědomte si, co vám daná společnost v rámci nabídky zajistí. Některá velmi levná povinná ručení kryjí opravdu jen to nutné, zatímco o trochu dražší přinášejí služby navíc, díky nimž se vám výběr daného povinného ručení v konečném důsledku vyplatí více. Jde třeba o havarijní pojištění, jež v rámci jedné služby získáte, případně i další prvky, které se vám při provozu vozidla jednoznačně vyplatí mít.

Na povinné ručení nikdy nezapomínejte. Jeho absence by se vám v brzké době mohla hodně vymstít. Jakmile způsobíte dopravní nehodu, půjde celá platba za poškozený vůz za vámi, nikoliv za pojišťovnou.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *