jak-vybrat-spravnou-pujcku


Jak vybrat správnou půjčku a zbytečně nenaletět?

Trh s půjčkami patří mezi prostředí s velmi silnou konkurencí a protože po půjčkách vždy byla, je a bude velká poptávka, společností i jednotlivců, kteří je nabízejí je čím dál více. Tato skutečnost se projevuje zejména v nebankovním sektoru, kde neustále vznikají nové projekty a každou chvíli se objeví zcela nová půjčka – někdy s velmi zajímavými a výhodnými podmínkami, jako je např. zbrusu nová Ninja půjčka. Bohužel, kromě seriózních firem je na trhu i nemalé množství podvodníků, kteří půjčky poskytují jen naoko, ve skutečnosti ale pouze okrádají o peníze ty, kteří už jsou i tak v dost zoufalé situaci. Jak se těmto podvodníkům vyhnout a vybrat si skutečně výhodný úvěr?

U bankovních úvěrů se podvodů bát nemusíte

Pokud nemáte záznam v registru dlužníků a můžete doložit příjmy, určitě se Vám vyplatí půjčit si od banky. Pokud si navíc o úvěr zažádáte přímo na pobočce, máte 100% jistotu, že nejde o žádný podvod a nehrozí Vám tak žádné nebezpečí. Stejně tak si ale můžete vzít úvěr např. přes internetové bankovnictví, pokud jste již klientem dané banky – pak ani nemusí být nutné chodit na pobočku a vše si můžete vyřídit pěkně z domova.

Nebankovní půjčky bývají občas zrádné

Ne každý si ale může půjčit od banky – spousta lidí má záznam v registru a těm banka peníze nikdy nepůjčí, další zase nemají práci nebo ji sice mají, ale nemohou doložit své příjmy. Takových lidí v posledních letech přibývá a právě na ně se nejvíce zaměřují poskytovatelé nebankovních půjček. Těch už je obrovské množství, kromě těch poctivých ale můžete narazit i na podvodníky, kteří od Vás jen vyberou peníze a žádný úvěr Vám nedají. Pokud ale dodržíte pár základních rad, bez problémů poznáte, kdo je skutečně seriozní a komu se raději vyhnout.

Na co všechno byste si měli dát pozor?

Vybrali jsme pro Vás několik základních aspektů, podle kterých byste se při výběru vhodné půjčky měli řídit. Důležité je především:

  • nikdy neplatit poplatky předem – žádná seriózní společnost je po Vás nebude chtít
  • nevolat na drahé placené linky – půjčka musí jít sjednat online, případně osobně
  • vždy si poskytovatele předem ověřit na internetu – např. zadáním jeho jména do Googlu
  • podívat se na internetu, jaké má poskytovatel půjčky reference od klientů
  • použít nezávislé weby, zaměřené na srovnání půjček (např. Půjčkyhned.cz nebo Coolpůjčky)
  • půjčovat si od zavedených firem, ne od fyzických osob

Ideálním pomocníkem je srovnavač půjček

Asi nejlepšími a nejužitečnějšími pomocníky, jež Vám nejlépe pomohou vybrat vhodnou půjčku, jsou nezávislé internetové portály, které se specializují na srovnání půjček. Jejich výhoda spočívá nejen v tom, že se na nich objevují výhradně prověřené půjčky, u kterých máte stoprocentní jistotu, že nejde o podvod, ale zároveň si můžete jednotlivé nabídky přehledně porovnat podle různých parametrů (jako je např. výše úvěru, doba splatnosti, úroky atd.) a snadno tak zjistit, která půjčka bude pro Vás ta nejvýhodnější. Webů, které se srovnáváním půjček zabývají, je více, k těm nejlepším patří např. Coolpujcky.cz nebo Pujckyhned.cz.

 

Tip na spolehlivou nebankovní půjčku: CreditOn

Na závěr tohoto článku pro Vás máme ještě jeden tip na spolehlivou a prověřenou půjčku, která mezi rychlými nebankovními úvěry patří k těm nejlepším. Půjčka CreditOn umožňuje novým klientům získat až 8 000 Kč, u opakovaných půjček až 20 000 Kč. Doba splatnosti je vždy maximálně 30 dní, pokud ale budete potřebovat, můžete si ji za poplatek prodloužit. Úvěr si můžete velmi snadno vyřídit prostřednictvím internetu a kdykoliv si jeho stav zkontrolovat online v klientské zóně. Firma, která tuto půjčku poskytuje, je řádným členem Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů a kromě ČR působí i v několika dalších zemích Evropy.