Jaké jsou možnosti čištění vody v průmyslu?

Pitná voda je stále cennějším zdrojem. Abychom jí měli neustále dostatek, je nutné aktivně přistupovat k čištění a filtraci vody, a to i splaškové a odpadní průmyslové. Filtrací se rovněž docílí toho, aby se do vodních toků nedostaly chemikálie a další škodlivé látky, které by mohly ohrozit životní prostředí.

Anaerobní čištění

Pro průmyslové čištění odpadních vod se využívá několika postupů. V první řadě je o takzvané anaerobní čištění, během něhož dochází ke vzniku bioplynu, jenž se může dále využívat. Hodí se například pro výrobu elektřiny či tepelné energie, která se následně dá napojit na centrální systémy měst. Jejich obyvatelé pak mají elektřinu a plyn dostupnější a samozřejmě i levnější. Dalšími možnosti filtrace vody jsou kromě jiných odstraňování fosforu a sirovodíku.

Mechanicko-biologické čištění

Ve firmách a průmyslových podnicích se rovněž využívá mechanicko-biologické čištění odpadních vod. K tomu je zapotřebí instalovat nádrže odpadních vod. Vyrábějí se především z plastu, ale také z betonu a oceli. Vždy je důležité zvolit vhodné řešení z hlediska velikosti a kapacity zařízení tak, aby bylo schopno pojmout objem odpadních a splaškových vod a nehrozilo tak riziko, že dojde ke kontaminaci okolní půdy a podzemních vod.

Dodavatel čistících systémů

Pro průmyslovou filtraci vody pomocí výše uvedených postupů si můžete na pomoc zavolat zkušenou firmu, která vám jednotlivé systémy a zařízení dodá. V České republice, na Slovensku a v několika dalších zemích se touto činností zabývá společnost Hydrotech, s.r.o. Nabízí řešení pro mechanicko-bilogické čištění odpadních vod, ale také zajistí například i odstranění fosforu či dusíku, sirovodíku z bioplynu. Všechny tyto metody napomáhají k efektivnímu čištění odpadních vod, které se tak zbaví škodlivých látek.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *