O jaké pracovníky je dnes největší zájem aneb v jakém oboru máte šanci uspět

Obsah

Přemýšlíte nad tím, co půjdete studovat? Nebo chcete změnit obor či se rekvalifikovat na zcela jinou pracovní profesi? Ať už je důvodem změny vašeho zaměstnání cokoli, pro změnu svého zaměstnání jste si nemohli vybrat lepší dobu. Aktuálně se totiž Česká republika pere se zaměstnaneckou krizí. Je u nás mnoho volných pracovních pozic, ale je málo lidí, kteří by práci mohli vykonávat. A tak se na trhu práce vedou obrovské rozepře o schopné zaměstnance, kterým se nabízí doslova královské odměny.

Pokud se aktuálně nacházíte na pozici zaměstnance, který chce zkusit něco nového, prozradíme vám několik konkrétních profesí, v nichž máte velkou šanci uspět.

Tip: Pokud nestíháte studium vaší VŠ, využijte možnosti vypracování seminárních prací, případně vypracování podkladů diplomové práce na zakázku. Získáte tak cenný čas navíc, který můžete věnovat dalšímu rozvoji.

Technik ve strojírenství

Strojírenství a kovovýroba, to jsou dva obory, ve kterých se hledají schopní pracovníci už nějakou dobu. Pokud se rozhodnete vstoupit do světa strojírenství a budete šikovní, pravděpodobně zůstanete na dané pracovní pozici léta. Šikovné techniky si totiž firmy hýčkají. Třeba si je hýčká firma MSC MetPro, a. s., kde prochází materiál různými pracovními procesy. Například se ohraňujenebo pálí.

Operátor výroby

K dalším hledaným pracovníkům se řadí operátoři výroby. Pořekadlo, že řemeslo má zlaté dno, se nyní stává pravdivým. Lidé, kteří umí pracovat rukama, jsou dnes daleko žádanější než lidé s hromadou titulů. Operátoři výroby však většinou pracují na směny, proto se připravte na dvousměnný či třísměnný provoz.

Elektrotechnik

Postrádají se mimo jiné i elektrotechnici. O šikovné elektrotechniky je dnes skutečně velký zájem, ovšem je zapotřebí, abyste měli střední školu nebo potřebné zaměření. Je zde však možnost se rekvalifikovat. Pokud se však rekvalifikujete, hravě pak najdete místo třeba v telekomunikačních společnostech nebo v řadě výrobních podniků. Pokud jste navíc pečliví, budete mít velkou výhodu.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *