Offshore podnikání není jen pro velké hráče

Obsah

Přišlo vám také někdy tak nespravedlivé, kolik jako firma zaplatíte na daních ve srovnání s lidmi v jiných státech, kteří mají výrazně lepší zázemí, a ještě na daňové povinnosti ušetří?

Není důvod, proč byste měli platit více, než je zapotřebí. Řešením, jak plně legálně ušetřit nemalé částky, a navíc získat další benefity, je offshore podnikání.

Co je offshore podnikání a jaké jsou jeho výhody?

Offshore, jak již napovídá název, je firma, která podniká jinde, než dle papírů sídlí. Proč něco takového chtít?

Důvodem jsou benevolentní podnikatelská pravidla cílové offshore jurisdikce, která jsou značně výhodnější než v ČR. Země, jež nabízí tuto možnost, se všeobecně mezi lidmi nazývá jako „daňový ráj“.

Spolupráce je přínosná jak pro vás, tak pro samotnou offshore jurisdikci. Cílem státu je přilákat zahraniční kapitál a vaším zase neplatit zbytečně vysoké daně, když nemusíte. Krom výhodných finančních režimů se můžete zbavit povinnosti vést účetnictví, získat vysoké právní jistoty a další zajímavé benefity.

Anonymita a soukromí

Jednou z výhod offshore společnosti je možnost zachování si anonymity, tedy využití svého práva na soukromí. Důvodů, proč zvolit anonymní offshore podnikání, je hned několik.

Mnozí se rádi vyhnou pozornosti subjektů, jakými jsou úřady, média nebo i rodinní příslušníci. Nezveřejňování informací o vlastnictví také snižuje pravděpodobnost, že se stanete terčem trestné činnosti ve formě vydírání.

Mezinárodní image

První dojem dělá hodně a u firem tomu není jinak. Pokud chcete na své potencionální zákazníky i obchodní partnery dobře zapůsobit, vyplatí se mít vlastní společnost psanou na zemi s dobou image.

Česká republika zní přeci jen méně seriózně než třeba USA. Také při obchodování se specifickými zeměmi, jakými je třeba Čína, se vyplatí zvolit stát, který je v této oblasti více respektovaný.

Ochrana majetku

Jedním z hlavních důvodů, proč mnozí využívají tuto formu podnikání, je vysoká míra ochrany majetku, a to jak movitého, tak také nemovitého.

Ať už se jedná o nezákonné postupy například v rámci neregulovaného českého exekutorského prostředí, kde jsou exekutory často překračovány jejich pravomoci, nebo v rámci rodinných vztahů či státního aparátu, offshore řešení je v tomto ohledu velice efektivní.

Jak a kde si offshore společnost založit?

Základem je zvolit takovou cílovou zemi, která vám přináší optimální podmínky, a to nejen v rámci daňové optimalizace, ale také po zvážení dalších výhod a příležitostí.

Mezi často využívané lokality patří Seychely, Estonsko, Spojené arabské emiráty, Hong Kong, Delaware (USA), Marshallovy ostrovy a další.

Založení offshore společnosti není nijak náročné a lze jej vyřídit do několika dní, někdy i do 24 hodin. Velmi užitečným pomocníkem jsou registrační agentury, které se zprostředkováním offshore podnikání zabývají.

Pomohou vám se všemi náležitostmi, zařídí za vás vše potřebné, a přitom si sami zvolíte, jaké podmínky pro svou firmu požadujete. Výhodou mohou být už hotové offshore společnosti, z kterých si pouze vybíráte.

Zaujala vás tato forma podnikání? Využijte nezávaznou konzultaci na www.parkerhill.cz

 

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *