Postele a nejčastější chyby při jejím výběru

Pohodlná postel to je základ pro dobrou regeneraci našeho organismu a dobrý začátek nového dne. K tomu pomáhá také vhodný rám postele, i když se ukazuje, že při jeho volbě lze bohužel udělat několik skutečně vážných chyb. Jakých?

Nevhodná velikost rámu postele


Jedním z nejdůležitějších kritérií při volbě je velikost, rám postele by totiž měl být přizpůsoben osobám používajícím postel. Páry, které mají rády více volného prostoru, nejspíš nebudou spokojeny s modelem širokým cca 120 cm, což způsobí, že postel pro ně nebude pohodlná a jejich spánek bude přerušovat každý pohyb partnera. Další chybou je i nesprávná výška, což má význam především v dětských pokojíčcích, kde v případě příliš vysoké postele může dítě jednoduše spadnout.

Nepraktická a nefunkční


Volba postele má klíčový význam především v nepříliš velkých domech a bytech. Pokud postel bude mít praktické zásuvky a skříňky, bude možné v nich uchovávat různé věci, např. rezervní soupravy lůžkovin nebo zimní oděvy. Bohužel, někteří lidé kladou velký důraz na vzhled a nevšímají si praktických funkcí, čímž nakonec přichází o skutečně hodně úložného místa.

Jak je zřejmé, nákup postele je neméně důležitý, než nákup samotné matrace. Avšak tím, že budete věnovat příslušnou pozornost velikosti a funkčnosti postelového roštu, si můžete být jistí, že se rozhodnete dobře.

Jakou matraci vybrat?

Začneme však u části postele, kterou si koupíte do ložnice. Existuje několik typů matrací. Liší se od sebe například provedením a samozřejmě cenou. Nejlevnější, ale také nejméně kvalitní matrace jsou matrace bonell. Stručně řečeno, jsou vyrobeny z pružin, které tvoří mřížku. Za pozornost stojí, z jak kvalitního drátu jsou vyrobeny. Pružiny jsou obaleny polyuretanovou pěnovou výplní a pěnou. Může se jednat také o kokosovou vlákninu. Taková matrace bohužel příliš neodráží naši anatomickou strukturu.

Mnohem lepším – a zároveň dražším – řešením je kapesní model. Skládá se z pružin a vrstev, které je oddělují. Ty jsou vyrobeny z polyuretanové pěny. Mohou být také vyrobeny z latexu. Důležité je, že čím více pružin, tím lépe. Taková matrace jednoduše lépe odráží anatomickou strukturu člověka. A tak se vám na něm bude dobře spát. Posledním typem, kterým se zabýváme, je latexová matrace. Je to bezpochyby jeden z nejoblíbenějších modelů. Především se vyznačují vysokou pružností. Jsou vyrobeny z vulkanizovaného gumového mléka. Důležité je, že tyto matrace jsou velmi odolné. Při jejich výběru byste měli věnovat pozornost náplni. Přesněji řečeno poměr přírodního a syntetického latexu. Čím více těch prvních, tím lépe. 

Další vlastnost se označuje jako bodová pružnost. Co to znamená? Je to vlastnost matrace, která udává, že se povrch prohýbá pouze v místě, kde je vyvíjen tlak. Co to znamená pro spánkovou hygienu? Je zárukou dostatečné podpory našeho kosterního systému. Zajišťuje zachování přirozeného zakřivení páteře. O tom, co to znamená pro kvalitu spánku a především pro fungování po probuzení, není třeba nikoho přesvědčovat.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *