Potravinové banky

Teď je pravá chvíle pomáhat: Společnost Upfield podporuje

potravinové banky, darovala již přes čtvrt miliónu balení margarínů

Praha, 15. dubna 2020 – Společnost Upfield, jeden z největších výrobců margarínů, zahájila spolupráci s Českou federací potravinových bank. Lidem v nouzi prostřednictvím potravinových bank věnovala již 257 tisíc balení různých produktů. Pomáhá tak potřebným překonávat finanční nebo fyzické překážky v nákupu potravin v dnešní složité situaci.

Doposud uskutečněné dodávky představují téměř 9 tisíc kartónů celkem na 149 paletách a zahrnují různé produkty značek Hera, Rama a Flora. Spolupráce bude pokračovat i nadále. „V současné situaci existují jak finanční, tak fyzické překážky, které lidem brání v nákupu potravin. Lidé v nouzi jsou tak ještě zranitelnější. V takové době i ta nejmenší pomoc může mít dopad a setkává se s vřelým přijetím,“ říká Gábor Dósa, generální ředitel společnosti Upfield ČR.

Díky spolupráci s neziskovými organizacemi, poskytovateli sociálních služeb, charitami, komunitami i místními samosprávami se potraviny darované společností Upfield dostanou k těm, kteří je potřebují. Tato spolupráce je velmi cenná a užitečná, a především začíná v exponovaném období, kdy je pomoc nejvíce potřebná. Děkuji velkým i těm nejmenším firmám – všem, kdo přispívají. Žádná pomoc není malá, “ dodává Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Společnost Upfield ČR, spol. s r.o. je dceřiná firma společnosti Upfield, která se v roce 2018 odštěpila od společnosti Unilever a dnes je předním výrobcem potravin na rostlinném základě.

Česká federace potravinových bank, z.s. je nevládní nezisková organizace bez vazby na jakékoli náboženské hnutí nebo politickou stranu. Jde o zastřešující organizaci všech patnácti fungujících potravinových bank v České republice. Potravinové banky nezásobují jednotlivce, lidé v nouzi se mohou obracet na odběratelské organizace jednotlivých potravinových bank, tedy města, obce, komunity, charitativní organizace a spolky.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *