Připravte si dřevo nejen na chalupářskou sezonu

Začíná chalupářská sezóna a vy nemáte nachystáno palivové dřevo? Bez něj se na chalupě neobejdete. Optimálně by mělo být již vysušeno, protože jen takovým po zimě pořádně roztopíme chalupu.

K chalupám dřevo prostě patří. Rozhodně nejen na nábytku či obkladu stěn. Je to nejtradičnější palivo na topení, do krbu, do kachlových kamen, do sporáku na vaření, ale i na oblíbené opékání buřtů. Rozhodně nemějte výčitky svědomí, že vám vedle chalupy už nehučí tepelné čerpadlo. Palivové dřevo je ekologické a je též nejlevnějším řešením. Navíc nad tepelným čerpadlem ani solárním panelem buřty rozhodně neopečete.

Suché nebo čerstvé?

Kdo nemá čas ani náladu chystat dřevo dlouho dopředu, což znamenaná tři až čtyři roky, protože právě tak dlouho má čerstvě pořezané dřevo schnout, ten si musí pořídit rovnou dřevo suché. Skvělým kompromisem je pořídit si štípané dřevo, to pak schne až dvakrát rychleji. Obvykle se dá již druhou sezónu použít. Důležité je jej samozřejmě správně uskladnit na suchém vzdušném místě. Štípané dřevo se skladuje velice dobře. V dřevníku též zabírá málo prostoru.

Dřevo je nutné objednat vždy v předstihu, aby stihlo pořádně vyschnout

Nevysušené palivové dřevo je navíc výrazně levnější. Obvykle jde o smrk. Je to výborné dřevo na topení i všechny výše zmíněné způsoby využití – tedy na topení, na vaření, ale i na opékání buřtů. Je zcela zbytečné shánět na topení dřevo z jiných dřevin. Výhřevnost smrku je dostatečná. Kvalitní dřevo z tvrdých listnatých dřevin se pak v domácnosti používá pouze k uzení.

Kde palivové dřevo koupit?

Palivové dřevo si máte možnost objednat v e-shopu Nejlevnejsidrevo.cz. Firma zaváží ze třech skladů: Tišnov-Předklášteří, Dlouhá Brtnice a Chotěboř-Příjemky. Obslouží tak okolí Pelhřimova, Jihlavy, Brna, Blanska, Žďáru nad Sázavou, Havlíčkova Brodu, Kutné Hory, Pardubic, Chrudimi, dokonce část Svitavska. Hlavním regionem je tedy Jihomoravský kraj a Vysočina.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *