Přistupujte k náboru IT specialistů chytře

Hledáte do své firmy IT specialistu? To rozhodně není nijak zvlášť záviděníhodná pozice. Schopných „ajťáků“ příliš není – a to ať už mluvíme o kterémkoliv odvětví IT – a i ti méně schopní jsou dnes v pozici, kdy mohou nabídky přehrabovat vidlemi. Takže jak na to?

Jak zaujmout IT specialistu?

Nejdůležitější věc, na kterou je třeba myslet je, že si lidé v oboru IT práci vybírají, a to skutečně pečlivě. Iťáci jsou se svou pozicí většinou spokojení, a i v případě, že zrovna nejsou zaměstnání, pracovních nabídek se na ně totiž valí víc než dost.

Zaujmout je nudným inzerátem, ve kterém navíc chybí ty nejdůležitější informace (nebo má naprosto nesmyslné a nerealistické požadavky) je tak skutečně nemožné. A pokud si myslíte opak, na svého specialistu budete čekat opravdu hodně dlouho.

Čemu se vyhnout

Odmítáte v inzerátu například zmínit platové podmínky? Tak to se možnost odpovědi snižuje rovnou o 80 %.

Kromě platových podmínek iťáci očekávají také jasný popis činnosti, zmínění používaných technologií i popis projektu, na kterém budou pracovat.

Přesto se většina náborářů snaží v inzerátech co nejvíce mlžit – a pak se diví, že se odpovědí nedočkají.

Co s tím?

Využijte profesionální pomoci pravých iťáků

Jobstack.it je skupina nadšenců do IT, které náborářům nabízí dlouholeté zkušenosti v IT, recruitingu i marketingu, čímž prudce zvyšují šanci úspěšného náboru.

Nechcete uvádět platovou nabídku? Inzeráty na Jobstack.cz mají například šikovnou vychytávku, kdy svou cenovou hladinu napíše kandidát, což předchází zdlouhavým diskusím na pohovorech vedoucí ke vzájemné nespokojenosti a ztrátě času.

Tím to však rozhodně nekončí. Jobstack.it vám pomůže vytvořit maximálně úspěšnou náborovou strategii a pokud máte plné ruce práce, celý nábor vezme tahle parta nadšenců na sebe.

Zkrátka a dobře, pokud hledáte skutečně nadšeného a zkušeného iťáka do své firmy, Jobstack.it má všechny nástroje, kterým najdete toho nejlepšího právě pro vás!

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *