Reflexní vesty zachraňují životy!


Mít v dnešní době reflexní vestu by mělo být samozřejmostí. A to nejen v autě, kde patří do povinné výbavy, ale také jako chodec či cyklista. Chráníte tím nejen sebe, ale i ostatní příslušníky silničního provozu.

Nebezpečí po setmění

Ten vůbec nejnebezpečnější čas pro chodce nastává po setmění. Řidiči aut nevidí do dálky, chtějí mít nepříjemnou jízdu rychle za sebou. Zvláště pokud má výletník tmavé oblečení, mohou ho vidět až na poslední chvíli, kdy už se srážkou nejde nic udělat. Proto by ve vašem batohu měla být vždy schována reflexní vesta. Speciálně, jestli jste vyrazili na cestu s dětmi, měli byste je pro ně mít připraveny. Netýká se to však jen výletů. V zimě je tma i v čas, kdy děti chodí do školy. V tuhle chvíli byste ratolest měli vybavit. Jak známo, děti jsou často o mnoho méně pozorné než dospělí a snáze při poskakování skočí řidiči pod kola. Díky odrazkám je však uvidí už z dálky a v bezpečné vzdálenosti se jim vyhne.

Kterou vybrat?

Ano, i reflexní vesty mají odlišný design. Nechcete přeci, aby malý školáček vypadal jako popelář ve starém obnošeném oranžovém hábitu, jenž mu plandá skoro až na zem. Vybrat si můžete z více barev, většinou zelené a žluté. Vesty mají také různý střih, a některé jsou dokonce i potisknuté dětskými obrázky. Vaše ratolest obleček s králíčkem či medvídkem bude nakonec možná nosit ráda a nebude jej chtít sundat ani ve škole.

Bezpečnost především!

Hlavní úkol je však jasný. Ochránit milované bytosti před rychlými a nebezpečnými auty. Na vesty nezapomeňte ani při výletech na kole, za šera se jistě budou hodit. Reflexní vesty často využívají školky, těm totiž velmi záleží na bezpečnosti jejich svěřenců, proto jsou v nabídce ve velikostech už pro děti od dvou let. Podívejte se na všechny varianty a vyberte ty nejlepší reflexní vesty pro své děti!

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *