Spotřebitelský vs. hypoteční úvěr: Pro který z nich se rozhodnout?

Na trhu dnes najdeme celou řadu úvěrových produktů. Každý z nich je spjat s jinými podmínkami a má také jiný účel využití. Jak se orientovat?Věděli jste, že necelá polovina lidí je v současné době zatížena půjčkou? Dle portálu Lundea jsou to nejčastěji lidé ve věkové skupině od 35-44 let. Nejmenší zadlužeností se pak může pyšnit věková skupina nad 45 let. Největší procento úvěrů tvoří hypoteční úvěry, které představují celých 20% ze všech sjednaných úvěrů. V závěsu za nimi jsou spotřebitelské úvěry s 17%, či úvěry ze stavebního spoření s 13%.

Hypoteční úvěr nejenom na bydlení

Hypoteční úvěry rozdělujeme do dvou základních skupin, které se od sebe velkou měrou odlišují. Zatímco tzv. účelové úvěry mohou být, jak už z názvu vyplývá, čerpány jen za určitým účelem. Ty neúčelové jsou v tomto ohledu daleko benevolentnější a dalo by se říci, že patří i k oblíbenějším. Ovšem právě tato benevolentnost je do jisté míry bohužel vykoupena vyšší úrokovou sazbou. Pokud je hypotéka navíc sjednána mnohdy na desítky let, může být konečný rozdíl jen na úrocích markantní. Pro lepší orientaci můžete vyzkoušet hypoteční kalkulačku Finanční Patron, která vám s výběrem pomůže.

Důležité je u hypotečních úvěrů zmínit zástavu nemovitosti, která je pro schválení úvěru nutností. V případě jejího nesplacení může dojít k exekučnímu příkazu na nemovitost.

Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelské úvěry nabízí jak bankovní tak nebankovní subjekty. Podmínky jsou velmi podobné, i když u nebankovních společností se s největší pravděpodobností nebudete potýkat se složitým papírováním či nenáviděnou byrokracií.

Tíživá finanční situace může překvapit každého z nás, na tuto skutečnost dokáže poměrně rychle reagovat online půjčka od některé z nebankovních společností. Mnoho lidí nebankovní půjčku zbytečně zatracuje, přitom právě ona může být mnohdy snadným řešením finančních problémů. Žádost o úvěr je možné vyřídit snadno online a vyhodnocení žádosti je otázkou několika málo minut. Pokud je úvěr schválen, peníze můžete mít na účtu třeba do druhého dne.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *