Vaše tiskárna si zaslouží kvalitní náplň – víte, jak ji vybrat?

Obsah

Tam, kde je počítač, najde většinou své využití i tiskárna. Na výběr tiskárny má vliv řada faktorů, např. jak často se tiskne, co se tiskne (fotografie, černobílý text) a náklady na tisk. Náklady na tisk ovlivňují náplně a tonery. Do mnoha tiskáren je možné sehnat alternativní, levnější náplně od jiných dodavatelů. Některé náplně lze také renovovat či znovu naplnit barvou, což je další cesta ke snížení nákladů na tisk.

Výběr vhodných náplní

Základní rozdělení tiskáren se řídí právě podle náplně. Vybírat můžeme z laserových, které se hodí pro tisk velkého množství černobílých dokumentů a plní se tonerem. Toner má delší životnost, na rozdíl od inkoustu postupem času nevysychá. Inkoustové tiskárny jsou všestrannější, hodí se i pro barevný tisk fotografií. Plní se oddělenými zásobníky/ cartridgemi s jednotlivými barvami.

Tonery a cartridge do zásoby

Spolu s tiskárnou kupujeme i originální náplň, která se časem vypotřebuje (nebo vyschne) a je ji třeba vyměnit nebo naplnit. V této chvíli pak zvažujeme, zda koupit originální a dražší náplň, nebo se poohlédneme po nějaké levnější variantě. V takovém případě je dobré si to dobře promyslet, sehnat reference a podrobnější informace. Vyplatí se mít náhradní cartridge a tonery do zásoby. Můžeme je pak jednoduše vyměnit a tisknout plynule dál.

Nabídka dalších pomůcek pro tisk

V některých firmách se používají ještě faxy. Pro dobrou čitelnost je zapotřebí mít vhodnou náplň. V nabídce jsou tonery, tonerové kazety a folie od firem Brother, Panasonic, Canon nebo Lexmark. Používají se a prodávají také pásky do psacích strojů a jehličkových tiskáren, a to jak originální, tak i alternativní, levnější.

Kde náplně do tiskáren nakoupit

Nejjednodušší a nejpohodlnější je vybrat si tu svoji náplň v e-shopu – mají mnohem větší nabídku než v kamenných obchodech, můžeme si v klidu vybírat a promýšlet tu nejlepší variantu a objednané zboží budeme mít k dispozici rychleji, než kdyby ho objednávali v obchodě a my si pro něj museli dojít.

 

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *