Vybíráte cestovní pojištění? Už jedině online a se slevami

Obsah

Přestaňte kupovat drahé cestovní pojištění! Zajistit si bezpečí na cestách jde i mnohem výhodněji. Naučíme vás, jak se před cestou pojistit levně a za zlomek času. Zjistěte, která varianta cestovního pojištění je pro vás nejlepší, jaké služby by mělo obsahovat a kde ho sehnat se slevou.

Cestovní pojištění je dnes tak levné, že se nevyplatí ho nemít. Konkurence na trhu drží ceny velmi nízko, takže 1 den cesty pojistíte i za méně než 10 Kč. V případě nešťastné události na dovolené (nebo třeba pracovní cestě) je ovšem k nezaplacení, protože vás ochrání před zadlužením, které je nejen nepříjemné, ale také nebezpečné.

Celoroční nebo krátkodobé?

Při sjednávání cestovního pojištění rozhoduje o ceně především lokalita, kam se chystáte a čas tam strávený. Pokud cestujete hodně, nebo budete na cestě dlouhodobě, vyplatí se vám roční cestovní pojištění. Vždy ale počítá s tím, že se aspoň co čtvrt roku do ČR vrátíte. Je proto ideální variantou pro studijní pobyty nebo pravidelné služební cesty.

Tohle vyžadujte od svého cestovního pojištění

  1. Pojištění léčebných výloh

Naprostý základ, ale dejte pozor na pojištění různých sportů (některou jsou tzv. rizikové a platí zde jiná pravidla) a třeba i na možnosti stomatologického ošetření.

  1. Pojištění odpovědnosti

Ochrání vás v případech, kdy něco omylem rozbijete nebo způsobíte jinou škodu. Rozhodně se vyplatí například dětem na školní výlet, nebo když zacházíte s půjčeným vybavením (kola, lyže atd.).

  1. Užitečná připojištění

Pokud se bojíte, že budete muset cestování na poslední chvíli zrušit, přidejte pojištění storna zájezdu. Jestli je vaší noční můrou, že přijdete o zavazadla, připojistěte je také.

Nejlevnější cestovní pojištění je na internetu

Kdo chce ušetřit na pojištění, objednává po internetu. Zkuste využít webový srovnávač a najděte to nejlepší cestovní pojištění online. Má to hned dvě výhody.

Jednak vám srovnávač pojištění okamžitě ukáže, jaké jsou ceny a pojistné limity, druhak získáte slevu až 50 %. Nejenže řada pojišťoven poskytuje slevu za to, že pojistku sjednáte online, ale portály se srovnávači mají často uzavřené smlouvy, díky kterým mohou nabízet ceny ještě nižší.

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Pokud si na cestovní pojištění vzpomenete až těsně před cestou, netřeba zoufat, opět vás zachrání internet. Cestovní pojištění online sjednáte během pár minut klidně v autobuse, z nádraží nebo v odletové hale. Smlouva totiž nabude platnosti v momentě zaplacení a fyzický podpis není potřeba. Zvládnete to tak i z obrazovky chytrého telefonu.

Nestačí mi Evropský průkaz zdravotního pojištění?

Stačí, ale budete doplácet. Kartička EHIC (European Health Insurance Card) vám zajistí lékařskou péči, ve většině zemí EU se ale počítá se spoluúčastí na ceně ošetření. Pojištění pokryje jen část, zbytek musíte uhradit z vlastní kapsy.

Navíc jde jen o zdravotní pojištění, žádná jiná rizika ani škody nepokrývá. Specializované cestovní pojištění vás ochrání kompletně.

Nejenže vám pojišťovna proplatí lékařskou péči, na kterou evropské pojištění nedosáhne, ale pokryje i rizika jiného charakteru. Mezi nejlepší produkty patří AXA cestovní pojištění – společnost má pobočky a smlouvy se zdravotníky ve více než 30 zemích.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *