Výhody a nevýhody nebankovních půjček

Nebankovních poskytovat půjček je velké množství. Je možno se na to dívat i tak, že čím je větší konkurence, tím výhodnější podmínky můžete získat jako klient.

Nebankovní půjčky jsou oproti bankovním půjčkám mnohem jednodušší. Není tak složité a zdlouhavé je získat. Nebankovní půjčky mají mnoho výhod, ale je mezi jejich poskytovateli i dost podvodníků. Proto je při žádosti o nebankovní půjčku mnohem bezpečnější využít služeb srovnávačů půjček online. Zde podvodníci nebývají uvedeni a jedná se o prověřené poskytovatele. Můžete využít i kalkulace a konzultace zdarma odborníkem na půjčky, který vám vhodnou půjčku doporučí.

Výhody nebankovních půjček

Velkou výhodou nebankovních půjček je, že je jejich sjednání rychlé. Lze o ně požádat online, telefonicky nebo přes SMS z domova. U SMS půjčky nemusíte mít ani vlastní bankovní účet a vybrat si hotovostní půjčku s výplatou na ruku. Můžete si také vybrat tu nejvýhodnější půjčku, první půjčku zdarma, bez úroků a poplatků. Můžete mít i záznam v registru dlužníků a nemusíte mít stálý příjem v zaměstnání, jako podnikatel nebo živnostník. Nepotřebujete ručitele ani zastavovat nemovitost. Můžete být v exekuci a insolvenci. Peníze můžete získat velmi rychle a mít je i do 15 minut na účtu.

Nevýhody nebankovních půjček

Můžete si půjčit jen nižší částky, většinou jde o několik desítek tisíc korun. U velmi rychlých půjček jde o částky do 20 000. Na vyšší sumu už musíte mít ručitele nebo zastavit nemovitost. Je možné narazit i na podvodné praktiky. Proto si vybírejte jen prověřené společnosti a používejte možnost srovnání půjček online. Nebankovní instituce mívají málo poboček, některé nemají dokonce žádnou. Díky tomu jsou služby takřka zdarma, ale je třeba pořádně číst smlouvy a ptát se na zákaznické lince, když něčemu nerozumíte a potřebujete něco vysvětlit. Čekají vás také vyšší úroky, proto se tyto půjčky hodí opravdu jen na nečekané, jednorázové výdaje, kdy je půjčka do výplaty opravdu nevyhnutelná.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *