zacinate-podnikat

Začínáte podnikat? Poradíme vám, jestli založit společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost

Začínáte podnikat a přemýšlíte, jestli je pro vás výhodnější založit společnost s ručením omezeným, nebo spíše akciovou společnost? V obou případech můžete využít už založené ready made společnosti, kterou pouze odkoupíte a převedete na sebe vlastnická práva. V našem článku si představíme výhody obou typů společností.

Společnost s ručením omezeným, s.r.o.

Nejvhodnější pro začínající podnikatele je takzvané „eseróčko“, tedy společnost s ručením omezeným. Mezi největší výhody patří jeho jednoduchá právní forma a nízká náročnost na personální obsazení vedení společnosti. Jednatelem i společníkem může být pouze jedna osoba zapsaná v obchodním rejstříku. Celkově může mít společnost s ručením omezeným až 50 společníků, mezi kterými jsou jasně stanovena práva a povinnosti, jako například právo na podíl na zisku nebo právo na informace.

Akciová společnost, a.s.

Máte už rozjeté podnikání nebo se chystáte realizovat větší projekt? Možná by se vám vyplatila spíše akciová společnost. Výše vkladu do akciové společnosti musí činit nejméně 2 000 000 Kč. V případě ready made společnosti je tento kapitál splacen v momentě založení společnosti. Výhodou akciovky je to, že se jejím akcionářem může stát kdokoliv. Pokud rozjedete úspěšné podnikání, můžete tak nalákat další akcionáře a navýšit hodnotu vaší firmy prostřednictvím emitace kusových akcií. Při správném nastavení může firmu ovládat a kontrolovat jedna osoba.

Začněte podnikat s ready made společností

Ať už se rozhodnete pro první nebo druhou variantu, novou společnost nemusíte zakládat na zelené louce. Zakoupením už založené společnosti se vyhnete administrativě a papírování na úřadech. Zavedeným prodejcem ready made společností je i firma Spolecnostionline.cz, která působí na českém trhu již od roku 2001. Jejich akciové společnosti a společnosti s ručením omezeným mají garanci právní a účetní čistoty, nulové podnikatelské aktivity a také s nimi máte jistotu, že ready made společnost nemá žádné historické závazky ani dluhy. Jednat za novou společnost můžete už v den jejího odkupu. Domluvte si schůzku se specialistou a začněte podnikat ještě dnes.