Bez pojištění se neobejdeme. Je lepší sjednat ho na pobočce nebo přes internet?

Existuje životní pojištění, úrazové pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění a další varianty. Jaké máte vy? Někteří mají silně negativní názor na to, že je nezbytné sjednávat si různá pojištění pro nepředpokládané životní situace. Říkají, že se nic nemůže stát. Jenže nikdy nevíte a s pojištěním budete mít postaráno o případné výlohy při neočekávané události. V tomto článku se zaměříme na to, jestli je lepší sjednat pojištění přímo na pobočce nebo si v klidu vybrat tu nejlepší nabídku doma.

Jak může vypadat sjednávání pojištění přímo na pobočce?

Při návštěvě pobočky přicházíte většinou s jasnou představou o tom, jaké pojištění chcete. Často se ale stává, že odejdete hned s vícero podepsanými smlouvami na jiné druhy pojištění. Prostě vás přesvědčí, že se bez nich neobejdete. Samozřejmě, že se v mnoha případech mohou vyplatit, ale ne vždy je to pravda. Na internetu si vyberete, co přesně potřebujete a sjednání je už pouze formalita.

Vypočítejte si výhodné pojištění z pohodlí domova

Na portálu 123ručení.cz si najdete nabídky na pojištění vozu. V ideálním případě si zjistěte, co všechno by se vám mohlo hodit a následně se sami rozhodnete, jaká pojištění si skutečně sjednáte. Nikdo vám nebude nabízet nic dalšího a díky srovnání cen si vyberete takovou možnost, která odpovídá vašim představám. Když uvidíte všechny možnosti na jednom místě, bude výběr mnohem jednodušší.

Srovnejte všechny nabídky a vyberte tu nejlepší

Kalkulačka pojištění auta vám přímo sdělí, s jak velkou částkou budete muset počítat. Na základě této informace se poohlédnete po všech nabídkách a vyberete si tu nejlevnější. Díky přehlednému srovnání na internetu se vám nestane, že něco přehlédnete. S tímto postupem mohou být úspory značné a to až v řádu stovek či tisíců korun.