Buďte chytří a využívejte chytré úvěry

Rozhodli jste se pro půjčku nebo o ní zatím jen uvažujete nebo naopak ji potřebujete rychle? Naučte se půjčovat si chytře. Využívejte výhodné nabídky poskytovatelů půjček například první půjčka zdarma. Princip nabídky spočívá v přilákání nových zákazníků tím, že si můžete půjčit až 8 000 korun bez jakýchkoliv poplatků za půjčení. Po uplynutí stanovené lhůty vrátíte pouze půjčenou částku. Získat tuto půjčku není rozhodně nic těžkého. Protože nabídky první půjčky zdarma najdete pouze u nebankovních společností, můžete počítat s tím, že není potřeba dokládat své příjmy, výdaje, nechat si kontrolovat registr dlužníků. K vyřízení vám v podstatě stačí mít platné doklady totožnosti a vlastní bankovní účet, který se ověří odesláním jedné koruny na účet společnosti. Po jeho ověření vám může být půjčka schválena a vyplacena. Celá tato procedura přitom nemusí trvat déle než 15 minut. Peníze lze získat opravdu jednoduše.

Nebankovní půjčky

Jsou vhodným řešením pro zákazníky, kteří nemohou získat u banky půjčku z důvodu nízké bonity, nízkého příjmu nebo prostě jen nechtějí žádat o peníze v bance. Nabídka produktů je opravdu pestrá. Společnosti se snaží vyjít svým klientům vstříc a tak není žádný problém získat nižší částky peněz, v řádech několika tisíc, během jedné hodiny od podání žádosti. Tu můžete podat prostřednictvím online formuláře na příslušných stránkách nebo pomocí odeslání sms zprávy. V některých případech lze dojít přímo na pobočku nebo si pozvat obchodního zástupce s penězi k sobě domů. Nebankovní půjčky mají mnoho výhod, ale i nevýhod. Těmi jsou obvykle vysoká sazba RPSN, vyšší splátky nebo delší doba splácení. Také je potřeba mít vlastní účet, telefon a případně email. Pokud si chcete půjčit na vyplacení exekucí, je vyžadována zástava. Naopak výhody jsou:

  • vyřízení z pohodlí domova či kanceláře
  • rychlá dostupnost
  • i pro osoby s nízkými příjmy a začínající podnikatele

I ve světě nebankovní půjček se občas objeví nějaký ten podvodníček, který vám přislíbí půjčku za poplatek předem. Pochopitelně po vyplacení tisícových částek se po těchto osobách slehne zem a vy příjdete o peníze i půjčku. Prověřujte si proto, u koho si chcete půjčit a neplaťte nic předem. Chcete-li si půjčit opravdu spolehlivou půjčku, využívejte online srovnání. Je zdarma, nezávazné, s nabídkou půjček od ověřených poskytovatelů. Můžete porovnávat jednotlivé půjčky, hypotéky nebo konsolidace.

Konsolidace půjček je vlastně sloučení vašich úvěrů, kreditních karet či kontokorentu do jediné splátky. Společnost, která vám povolí konsolidaci vyplatí vaše závazky u stávajících věřitelů a vy poté platíte pouze jednu splátku. Ušetříte tím na poplatcích, prodlouží se doba splácení a obvykle dojde i ke snížení úroku i splátek. Nemusíte si hlídat, aby jste nezapoměli některé instituci včas uhradit složenku.

Konsolidace vám obvykle umožní sloučit splátky až do výše 300 000 korun. Nebankovních společností nabízejících konsolidaci je jen několik. Zpravidla jde o velké hráče na trhu. Konsolidovat jde také hypotéky, leasing. Navíc si můžete často půjčit peníze nad rámec konsolidace, které využijete podle svého uvážení.

K vyřízení konsolidace je potřeba doložit nejen platné doklady totožnosti, ale musíte dodat i veškeré dokumenty k půjčkám, které chcete sloučit, včetně aktuálního vyčíslení dluhů. Potřeba je také domluvit si předčasné splacení půjček u věřitelů. Ne vždy se však sloučení vyplatí. Především v případech, kdy musíte zaplatit poplatky za předčasné splacení. Nepovolí vám ji v případě, že nemáte doplaceny poctivě všechny splátky.