db-firemS čím vám mohou pomoci databáze firem?

Potřebujete si udělat dokonalý přehled o konkurenci? Najít solidní dodavatele? Získat nové zákazníky? S tím vším vám může pomoci nákup databáze firem ve vašem oboru.

Možná jste nevěděli, že existují společnosti, které shromažďují informace o všech firmách na trhu, a ty potom prodávají dalším subjektům. Nabízí buď seznam všech firem z České a Slovenské republiky, nebo jednotlivé obory na výběr – reality, hotely, cestovní kanceláře, dopravu, stavebnictví a mnoho dalších.

Například e-shop společnosti Bisnode vede Databáze firem Albertina. Koupíte je zde v podobě DVD s přehledným ovládacím softwarem. Jednotlivé produkty zahrnují v celcích nebo výběrech cílené skupiny ověřených kontaktů, které si zvolíte přesně podle svých potřeb a požadavků.

Hlavní výhoda: úspora peněz za analýzu trhu

Průzkum a analýza trhu je časově i finančně náročný proces, který navíc vyžaduje neustálé aktualizace. A právě nákupem specializované databáze si tyto starosti ušetříte. Její používání už mnohé klienty ochránilo od uzavírání kontraktů s nesolventními partnery.

Takto ji hodnotí například zástupci firmy Richter + Frenzel: „Databázi firem a institucí Albertina používáme již několik let a jsme s ní velice spokojeni. Oceňujeme zejména členění společností dle oborů podnikání, obratu, zisku, velikosti, stability a platební morálky jednotlivých firem.“

Akciové společnosti ABRA Software zase Databáze firem a institucí Albertina pomáhá v telemarketingových a direct marketingových kampaních. „Předností databáze je její průběžná aktualizace a množství udržovaných údajů,“ uvádí uživatelka Andrea Šlichtová.

Jaké informace z databáze získáte:

  • Konkrétní kontaktní údaje včetně jmen a čísel mobilních telefonů na důležité osoby – ředitele firem, personální, IT, ekonomické, finanční či obchodní manažery.
  • Adresu sídel firem, praktickou pro posouzení geografické vzdálenosti. Vybíráte například firmy v regionu, do 30 kilometrů od vašeho sídla.
  • Podrobný popis činností firem a také institucí, jakými jsou například obce a školy.
  • Certifikáty osvědčující platební morálku, ekonomickou stabilitu, dynamický rozvoj či spolehlivost vůči zákazníkům.
  • Počet zaměstnanců, údaje o zisku a strukturované účetní uzávěrky.

Oslovíte pouze dobré a platící firmy

Databáze Albertina vás sama upozorní na problémové společnosti s nedostatkem financí, jejich případná insolvenční řízení i výši registrovaných dluhů.

Pro zajímavost, Albertina pracuje s údaji o 2,7 milionech obchodních subjektů v České republice. Z tohoto počtu nikdy nebylo v konkurzu 2,3 milionu firem. A jen 95 tisíc právnických firem má obrat nad 5 milionů Kč ročně.

Nebo potřebujete vygenerovat společnosti s ručením omezeným a akciové společnosti s minimálně šesti zaměstnanci a obratem nejméně 30 milionů Kč za poslední rok? Žádný problém, Databáze Albertina vám jich rázem předloží více než 20 tisíc.

Další údaje si už podle 200 kritérií zjistíte snadno sami, a budete mít už navždycky jistotu, že nenaletíte nikomu nesolidnímu.