Jak funguje konsolidace

Splácení několika půjček najednou může po čase vést k nepřehlednosti. Musíte sledovat termíny splátek jednotlivých půjček a stojí vás to i více peněz. Pro klid, zjednodušení a úsporu času i peněz proto slouží konsolidace půjček.

Co je konsolidace půjček?

Princip spočívá ve sjednocení více půjček do jedné. Pro dlužníka to znamená řadu výhod, zejména snížení měsíčních splátek, méně poplatků za vedení více úvěrů, menší administrativní zátěž a méně starostí se sledováním termínů splátek. Navíc má dlužník možnost si novou zastřešující půjčku upravit podle svých finančních možností.
Této výhodné služby mohou využít samozřejmě pouze klienti, kteří plní své závazky včas a řádně a mají stabilní příjem.

Jak konsolidace probíhá?

1. Vaše žádost bude zařazena do schvalovacího procesu a úvěrový specialista vás bude obratem kontaktovat a žádat o zaslání potřebných dokumentů. Těmi jsou kopie OP a druhého dokladu totožnosti, kterým může být cestovní pas, řidičský průkaz, nebo rodný list. Dále budete potřebovat smlouvy o stávajících půjčkách nebo aktuální vyčíslení úvěru.

2. Ihned po schválení konsolidace obdržíte e-mailem návrh smlouvy o konsolidaci půjček a návrh termínu jejího podpisu u notáře.

Jaké půjčky lze konsolidovat?

Slučovat neomezené množství půjček do jedné velké lze klasické bankovní i nebankovní půjčky, nebo také dluhy z kreditních karet. Konsolidace je výhodná zejména pro klienty, kteří se zavázali ke splácení více půjček naráz a součet splátek včetně poplatků za vedení půjček neúměrně zatěžuje jejich rodinný rozpočet.

Nezáleží na tom, u jakých institucí jste si půjčili, konsolidace znamená řadu výhod:

  • zpřehledníte své finanční závazky
  • domluvíte si nový splátkový kalendář vyhovující vašim aktuálním možnostem
  • měsíční splátku si snížíte, takže eliminujete riziko nesplácení
  • s bankou se domluvíte na úplně nových podmínkách
  • vaše komunikace se zredukuje na jednu instituci

Každá instituce nabízí jiné podmínky, liší se od sebe nabídkami jiné doby splácení, výše úroků, pojištění, či možnostmi předčasného splacení půjčky.