Jak podnikat efektivněji?Podnikáte, ale zisky nejsou takové, jaké jste si představovali? Může to být způsobeno nejenom nedostatkem zakázek, ale třeba i vašimi výdaji. Podívejme se proto na to, jak podnikat efektivněji. Když mluvíme o výdajích, nezapomínejme na to, že jedním z těch nemalých jsou také daně. Jak se jim vyhnout? Může pomoci zakládání výhodných offshore společností. A to v takzvaných daňových rájích, kde je daňové zatížení buď nulové, nebo je spojeno s roční paušální částkou. Mezi takové ideální země patří:

  • Seychely
  • Belize
  • Panama

Jde vaše firma správným směrem?

Celkově málo efektivní byznys může být způsobený i tím, že jde vaše firma nesprávným směrem. Buď nabízí něco, o co skutečně není zájem, nebo propaguje své produkty a služby špatným způsobem. I tomu lze zamezit. Jak? Stačí nasměrovat strategii podniku na tu správnou kolej. S tím souvisí nejenom průzkum trhu, který řekne, co vlastně zákazníci chtějí. Je s tím spojena také správná marketingová strategie. Dnes jsou možnosti reklam doslova neomezené, a to ať už jde o oblíbenou online propagaci, tak i offline propagaci. A jakým směrem se vydat nejlépe? S tím už pomůže odborník na marketing.

Snižujte výdaje

Je sice pravdou, že čím více máte výdajů, tím nižší je váš daňový základ a tím méně platíte na daních. S tím jde ale ruku v ruce i váš zisk. Lepší může být zaplatit na daních více, jelikož i více zůstane ve vaší kapse. Mnoho firem doslova vyhazuje peníze v rámci provozních nákladů. Jde o pronájmy kanceláří, spotřebu vody i elektřiny, stejně jako vysoké náklady na tisk. Využitelné originální náplně HP přitom mohou být nahrazeny těmi alternativními, klasické žárovky nahradíte LED technologií, místo kanceláře si pořídíte virtuální sídlo a pravidelně budete kontrolovat jakýchkoliv výdaj, který s vaší firmou souvisí. Ročně mohou dané konkrétní úspory bez problémů dělat třeba i několik desítek tisíc korun. Zkuste to také.