Jak snížit náklady spojené s naší firmou?Chcete začít podnikat? Potom nezapomeňte na to, že čím méně máte nákladů, tím více peněz vám zůstává jako zisk. Jak zajistit, aby vaše náklady byly co možná nejmenší? Přinášíme vám několik možných kroků. Na první z nich je dobré myslet už při pořizování firmy. Je lepší využívat raději prodej společností s přiděleným IČ DPH. Tedy využít možnosti, kdy koupíme společnost, která už je zaregistrována jako plátce této daně. Díky tomu máme jistoty v tom, že každý nákup jakékoliv věci do firmy může být až o 21 procent levnější. A je jedno, zda se bude jednat o:

  • Vybavení kanceláře
  • Nákup automobilu
  • Pravidelné platby za služby

Podnikejte tam, kde jsou vaši zákazníci

Mnoho firem má globální ambice. A to je samozřejmě velmi dobře. Na druhou stranu mnoho firem realizuje svůj byznys jenom z jednoho místa. A to nemusí být vždy dobrou volbou. A to ať už ve chvíli, kdy se potřebujete dostat ke svým zákazníkům, tak i ve chvíli, kdy chcete využívat výhod, které konkrétní země nabízí. My vám například zřídíme pobočku zahraniční společnosti na Slovensku. Díky ní můžete v této zemi podnikat se samotnou slovenskou firmou. Tím získáte nejenom zákazníky – patrioty, ale také získáte možnost naplno využívat výhod, které přináší třeba slovenský daňový a jiný řád.

Se sídlem nemusí být spojena kancelář

I když slovenskou společnost získáte, nemusí to být spojeno s nutností platit další drahou kancelář. Právě naopak. Můžete si zřídit registrační sídlo v Bratislavě, které bude takzvaně virtuální. Půjde tedy o adresu, která bude spojena s vaší firmou a na které budou zajištěny všechny zákonné nezbytnosti. Vy se zde však reálně zdržovat nemusíte. A hlavní výhody? Nejenom velmi nízké ceny, ale také to, že si můžete vybírat i z prestižních lokalit. Díky tomu může stoupnout i prestiž vaší firmy a tím i počet zakázek, které budete pravidelně realizovat.