Jakou SMS půjčku?

Patříte mezi ty, kterým občas nevyjdou peníze do výplaty a tak si někdy nějakou tu tisícovku musíte půjčit od rodiny nebo od svých známých? Ne každý totiž v dnešní době s penězi z výplaty vyjde a občas tak potřebuje založit.

Díky moderním SMS půjčkám už ovšem nemusíte pravidelně žádat někoho z vašich blízkých a můžete si vzít půjčku od ověřené nebankovní společnosti a v určitých případech za půjčení peněz nic nezaplatíte.

Tahle možnost samozřejmě láká spoustu žadatelů o půjček a proto není divu, že na českém trhu s nebankovními půjčkami existuje tolik firem, které vám půjčí rychle a snadno třeba právě před výplatou.

Jestliže zatím žádnou takovou firmu neznáte, můžete se podívat například na web vsepujcky.cz, kde najdete srovnání prověřených nebankovních společností.

Výhody SMS půjček

SMS půjčka je specifickým druhem úvěru, který se nejvíce podobá půjčkám typu Provident, ale i zde jsou určité odlišnosti. Mezi hlavní výhody a přednosti nebankovních SMS půjček patří to, že si můžete sjednat pohodlně přes internet 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nemusíte tedy chodit na žádné pobočky, čekat ve frontách a vyplňovat hromady papírů.

Díky tomu, že společnosti vám formou SMS půjčky nabídnou jen menší obnos peněz, mají na tyto úvěrové produkty nárok také lidé s horší bonitou a to například i lidé v exekuci, kteří jsou nezaměstnaní anebo mají minimální příjem.

Mnoho subjektů z nebankovního sektoru totiž klienty hloubkově neprověřuje tak jako třeba banky nebo velké nebankovní společnosti (např. Home Credit). Tím pádem jsou tyhle půjčky také bez ručení a bez nutnosti zástavy.

Pravděpodobně hlavním faktorem pro mnoho zákazníků je to, že peníze z takové SMS půjčky mohou být už na druhý den na vašem bankovním účtě. Půjčka ještě dnes většinou možná není, ale do 48 hodin máte peníze téměř s jistotou.

Nevýhody SMS půjček

Expresní služby, které nabízí poskytovatelé SMS půjček mají bohužel i svoje stinné stránky. Mezi ty patří především výše úrokových sazeb a poplatky za prodloužení doby splatnosti.

V některých případech může tvořit úrok 20 – 30 % z půjčené částky, což je jedna z nejvyšších sazeb u úvěrových produktů. Je však potřeba zmínit, že tento úrok je pouze u půjček s maximální dobou splatnosti, pokud si půjčíte třeba jen na týden, může být úrok pouhých 10%.