Je výhodné si brát půjčky – Odpověděli nám finanční specialisté

Finančním světem se řítí nezastavitelná lavina půjček ve všech podobách, proto jsme se zeptali finančních specialistů z portálu Půjčka lusk, na pár otázek. Hned ze začátku bychom si měli uvědomit, proč vůbec takové půjčky využíváme, zda daná půjčka je opravdu potřebná a zda ji je žadatel schopný OPRAVDU splácet.

Půjčky jsou mnohdy utraceny za zbytečnosti v podobě drahých telefonů, dovolené, vánočních dárků oblečení, aut (pokud jste z města, opravdu ho nepotřebujete, pokud nepodnikáte) televize, tabletu či jiné dospělé hračky. Finanční specialisté, se prý setkávají nejčastěji s lidmi, kteří nemají peníze, ale mají „našlapané“ mobilní telefony, jejichž výkon nikdy nevyužijí. Nejlépe to označili na www.bezvymluv.cz „Čím větší socka, tím lepší telefon“.

V takových případech často lidé využijí rychlé půjčky, kdy jsou peníze do 15 minut na účtu. Peníze mají ihned a mohou si koupit další hračku téměř okamžitě.

Půjčka vše nezachrání, jen oddálí problémy, raději šetřete

Pokud máte potřebu si pořídit nějakou hračku nebo dovolenou, potom si raději na to našetřete. Jsou to tzv. pasivní produkty, ze kterých máte blaho pouze krátkodobě. Například si koupíte auto na leasing, máte jej a za dva měsíce se ocitnete jako účastník autonehody, kdy vaše auto bylo zdemolováno.

Myslíte si, že když auto bude zdemolováno, společnost vám odpustí splátky? Nebo když přijdete o telefon nebo rozbijete displej u telefonu, který máte na splátky, budou vám odpuštěny splátky?

NE, nikdy vám je neodpustí a vás časem bude víc a víc trápit, že nemáte danou věc, za kterou měsíčně odvádíte splátky a musíte je splatit. Je nespočet případů a situací, které se mohou stát, vždy ale budete muset svou půjčku splatit.

Kdy opravdu využít půjčku a co doporučují finanční specialisté

Dotázali jsme se také finančních specialistů, kdy je vhodné využít půjčku ať je to rychlá půjčka do 10 minut nebo dlouhodobá půjčka. Prý nelze na takovouto otázku, konkrétně odpovědět, protože lidé zažívají miliardy životních problémů.

Mezi nejčastější vhodné půjčky, patří pomoc při nečekaném výdaji jako je nevčasné vyplacení výplaty zaměstnavatelem, kdy potřebuje žadatel přežít do výplaty. V takových případech přichází vhod rychlá půjčka. I je vhodné využít takovouto půjčku na nečekaný výdaj, u které končí splatnost v době mezi výplatou a podobně. Půjčky se využívají opravdu v nejhorších možných případech.

Pokud vás někdy postihne podobný problém, kdy se to bez půjčky neobejde a nepůjde o koupi nějaké hračky, potom vám pomůže srovnání půjček online, který sestavili finanční specialisté a sami ověřili nezávislé společnosti.