Kdy se vyplatí najmout si firmu na externí účetnictví?

Stále více firem a živnostníků se obrací na firmy, které nabízejí externí účetnictví. Pokud o této možnosti uvažujete i vy, je dobré vědět, za jakých okolností se to vyplatí.

Externí účetnictví znamená, že vám daňovou evidenci či účetnictví nespravuje váš zaměstnanec či dokonce vy samotní. Najmete si pro tento účel společnost, která vám vše zařídí dle požadavků a potřeb, které jí nastíníte. Takto funguje například známá společnost Triarios – vedení účetnictví Praha.

Hlavní důvody pro spolupráci s externí účetní firmou

Najmout si externí firmu na účetnictví se vyplatí zejména těm z vás, kteří si nemohou dovolit platit vlastního účetního, případně jej nechtějí mít. Za vlastního zaměstnance totiž musíte platit zdravotní a sociální pojištění, nemálo peněz vás stojí také na mzdách. To vše odpadá, pokud účetnictví své firmy svěříte do rukou externí společnosti.

Má to i další výhodu. Služby externí firmy si můžete sjednat kdykoliv. Třeba jen ve chvíli, kdy se blíží účetní závěrka a čeká vás platba daní. Zkušení účetní vám navíc mohou ušetřit i nemalé množství finančních prostředků. Kupříkladu tím, že vám zajistí nižší daňové odvody.

Komplexní služby nabízí Triarios

Triarios jako externí účetní firma pomáhá svým klientům už více než 20 let. Je schopna připravit výstupy v několika světových jazycích. Zajišťuje také audity, nabízí daňové poradenství, své klienty rovněž zastupuje při jednání na úřadech. To vše za předem stanovených podmínek a smluvenou odměnu. V kolektivu má účetní specialisty s dlouholetými zkušenostmi. Díky tomu se nemusíte obávat, že by firma účetnictví zpracovala v rozporu se zákonem, které by mohly způsobit potíže u finančního úřadu.

Externí účetnictví se rozhodně vyplatí. U větších firem je však přeci jen jednodušší zaměstnat své vlastní účetní, externí spolupráce by se v tomto případě spíše prodražila.