Průvodce SMS půjčkami – FinMoney.cz

Obsah

Možnost půjčit si pomocí SMS zprávy, nebo jednoduchého online formuláře. To je cesta, které v posledních letech využívá stále více klientů. Nabídne totiž východisko všem, kteří se dostali do krátkodobých finančních problémů a potřebují je řešit. Pro všechny je skvělou cestou nejenom tato půjčka, ale také web Finstart.cz, který díky svému porovnání a tipům poradí, jakou konkrétní půjčku si vybrat. A to aby byla spojena s jednoduchou žádostí, aby byla spojena s rychlým vyřízením, ale třeba také s výhodným úrokem. Není výjimkou, že ten může být dokonce i nulový.

Čím je SMS půjčka charakteristická

Než se podíváme na konkrétní specifika, určitě je vhodné nabídnout stručnou charakteristiku nebankovního produktu, který je u nás možné využívat teprve několik let. Tím hlavním, čím se SMS půjčky odlišují, je především rychlá a jednoduchá žádost, možnost vyřízení z domova, nebo menší částky určené k řešení aktuálních finančních problémů. Jsou tedy skvělou možností v situaci, kdy potřebujete pár tisíc před výplatou, zaplatit nečekaný nedoplatek, nebo třeba kdy potřebujete vyjít s výplatou, která byla menší, než jste čekali.

Základem je rychlá a jednoduchá žádost

Žádostí samozřejmě vše začíná. V rámci těchto půjček jsou třeba pouze základní údaje, jako je jméno a bydliště, rodné číslo, nebo také číslo občanského průkazu. To plně stačí k tomu, aby mohl být žadatel identifikován a aby prošel schvalovacím procesem.

Nedílnou součástí žádosti je ale i možnost výběru dané částky a také daného termínu splatnosti. Zde je třeba podotknout, že poskytované sumy se nejčastěji pohybují v rozmezí několika set až několika tisíc korun. Ty nejvyšší se dotýkají, nebo lehce přesahují částku 10 000 Kč. Důležitou součástí žádosti je také výběr termínu splatnosti. Jedná se o datum, do kterého musí být SMS půjčka kompletně vrácena. Toto datum se pohybuje v rozmezí týdnů až jednoho měsíce. Opět platí, že u různých poskytovatelů se lze setkat třeba i s o něco kratší, nebo delší splatností.

Bez papírování a za pár minut

Odesláním žádosti dojde ke spuštění schvalovacího procesu, který bývá často zcela automatický. I proto může proběhnout o víkendech, ve svátek, nebo třeba během noci. Základem daného schvalování je zcela určitě jednoduchost a rychlost. Není třeba vypisovat tištěné žádosti ani smlouvy, není třeba dokládat příjem, ani není třeba bát se nahlížení do registru. Jediné, co je bráno v potaz, bývá věk, národnost a také vlastnictví bankovního účtu.

Zde je třeba dodat, že ten může být někdy ověřován korunovým registračním poplatkem. Ačkoliv je skutečně pouze symbolický, může dojít k tomu, že samotný proces schválení výrazně prodlouží. A mluvíme-li o samotné rychlosti, jsou společnosti, které půjčku poskytnou do 24 hodin, ale jsou i takové, které to zvládnou za pár desítek minut.

Jak tedy vybrat tu pravou?

O SMS půjčkách tedy víme vše a nyní se můžeme pustit do konkrétního návodu, jak podle FinMoney vybrat skutečně tu pravou.

Konkrétní společnost

Mělo by se jednat o poskytovatele s dohádatelnou historií, jasně danou vlastnickou strukturou a také s pozitivními recenzemi. Využijete-li k vyhledání výše uvedený web, můžete si být jisti, že všechny společnosti byly ověřeny za vás.

Částky a splatnosti

Ty by měly primárně odpovídat vašemu aktuálnímu požadavku. Měli byste si tedy vypůjčit takovou částku, kterou opravdu potřebujete a zároveň dbát na to, aby měla SMS půjčka dostatečnou dobu splatnosti. Tedy aby vám do daného termínu přišla výplata, byla proplacena faktura, nebo přišel důchod a nemocenská.

Výše úrokových sazeb

Velmi důležité kritérium výběru, jelikož přímo ovlivňuje celkovou výhodnost půjčky. Určitě je třeba říci, že mnoho společností nabídne své první půjčky bezplatně. Vrátíte tedy tolik, kolik si půjčíte.

Rychlost vyřízení

Své finanční problémy chcete jistě řešit hned. Vyberte tedy takovou společnost, kde nepotřebují váš příjem, nenahlíží do registrů, nevyžadují žádné dokumenty a stejně tak vás nezdržují zasíláním registračních poplatků.

Další zajímavé informace naleznete zde.