Jak si najít práci – jak hledat zaměstnání

Obsah

Jak hledat práci a najít vhodné zaměstnání.

Existuje několik způsobů, jak si najít práci – zaměstnání.

  1. Hledání na pracovních portálech na internetu
  2. Hledání v inzerci v novinách a dalším tisku
  3. Posílání životopisů konkrétním firmám

Hledání na pracovních portálech na internetu

Mezi české portály patří například:

A další.

Hledání v inzerci v novinách a dalším tisku

Inzerce zaměstnavatelů vychází často i v běžných novinách, nebo ve specializovaných inzertních časopisech. Jelikož ale tyto noviny otisknou všechno, poptávky jsou někdy ne úplně férové (firma hledá pouličního prodejce, ale zabalí svou poptávku do lživých informací).

Posílání životopisů konkrétním firmám

Zadání pracovní poptávky na velké internetové servery něco stojí a firmy často zveřejňují pracovní pozice a poptávky na svých webech, typicky s názvy „kariéra v naší společnosti“ nebo prostě „volná místa“.

TIP: Sráží vaše sebevědomí křivé zuby? Vyzkoušejte neviditelná rovnátka

Úřad práce

Úřad práce je další místo, kam zadávají zaměstnavatelé své poptávky po zaměstnancních. Je to tam zdarma a zároveň je velká šance, že svého zaměstnance seženou. Tyto poptávky dostávají i personalisté a pracovníci Úřadu práce – doporučují je evidovaným uchazečům o práci a posílají je na jednotlivá místa s doporučením.

Pracovní – personální agentury

Personální agentury jsou zadavatelem volných míst i na internetových portálech a v tisku. Dostávají provizi za zaměstnance, ale z toho důvodu tají skutečného zaměstnavatele. Uchazeč je však může i sám vyhledat a oslovit v případě, že si chce nechat od nich zprostředkovat zaměstnání.