Cestujte bez obav s pojištěním do zahraničí

Obsah

Chystáte se do zahraničí a trápí vás otázka týkající se správného výběru cestovního pojištění? Ideální je pojistit se u stabilní pojišťovny s dobrými referencemi od svých klientů. Pak můžete směle hodit všechny starosti za hlavu, neboť budete vědět, že se o vás pojišťovna v případě nesnází postará.

Nejdůležitější položka cestovního pojištění

Před nečekanými výdaji souvisejícími s onemocněním či úrazem vás ochrání pojištění léčebných výloh. Balíček léčebného krytí zahrnuje ošetření, vyšetření a hospitalizaci v nemocnici, zásah horské služby, repatriaci a náklady na převoz ostatků zpět do ČR, asistenční služby poskytnuté po návratu domů při úrazu s následkem omezené pohyblivosti.

Asistenční služby, na které se můžete spolehnout

pojištění do zahraničí jsou asistenční služby, které jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, samozřejmostí. Jejich pomoc uvítáte zejména v případě nezáviděníhodných situací, jako je trestní nebo přestupkové řízení. Jeho nejčastější příčinou je vyšetřování dopravní nehody.

Slyšeli jste už o Lifestyle asistenci? Ta vám pomůže s organizací při rezervaci jízdenek či pronájmu vozidla, zajistí služby tlumočníka a průvodce.

Když cestujete letadlem

Komu se nikdy nestalo, že by se zpozdil let. V extrémních situacích u zpožděného letu o 6 hodin a více, nebo dokonce zrušeného letu, budete mít díky cestovnímu pojištění pokryté náklady na občerstvení, hygienu a dopravu na místo odletu navazujícího či náhradního letu.

Pokud vám budou zavazadla doručena se zpožděním, pak vám pojišťovna proplatí zakoupené oblečení a hygienické potřeby. Pojištění zavazadel se vztahuje i na jejich poškození, zničení a odcizení.

Připojistěte si své oblíbené aktivity

Rádi provozujete adrenalinové sporty a chcete si je bez obav vychutnávat i v zahraničí? Pak určitě využijete připojištění pro rizikové sporty, mezi které patří akrobatické lyžování, biatlon, cyklokros, horolezectví, motoristické vodní sporty, paragliding a parasailing, potápění, skoky do vody, surfing a mnoho dalších. Samostatnou kapitolou jsou nepojistitelné sporty, do jejichž oblasti spadá například freediving, letecké sporty, skikros a poslední dobou velmi oblíbený spartan race.

Pohodové cestování s dětmi

Připojištění tzv. Klidný rodič zastřešuje cestování s těmi nejmenšími. Při jejich hospitalizaci v nemocnici zajišťuje pobyt obou rodičů s dítětem. Pokud se dítě nachází v zahraničí samotné, jsou limity léčebných výloh rozšířeny i na dopravu rodiče za dítětem včetně ubytování.

Nechtěné stornopoplatky

Znáte to. Máte dovolenou zaplacenou několik měsíců dopředu a podle zákona schválnosti se těsně před odjezdem musí něco nepříjemného stát. V případě, že situace lze vyřešit pouze stornováním zájezdu, má pojišťovna připravený balíček připojištění týkající se storna cesty. Ten zahrnuje i krytí nákladů předčasně ukončené dovolené a s tím související výdaje na zpáteční cestu. Pokud byla dovolená zrušená ze zvlášť závažných důvodů, jakými jsou úmrtí v rodině, hospitalizace nebo škoda na majetku vyšší než 200 000 Kč, pak vám bude vykompenzován každý den nevyužité dovolené.

Domov v bezpečí

Nechcete se trápit myšlenkami, zda je doma vše v pořádku? I na toto pojišťovna myslí a nechá vás v klidu odpočívat na pláži. Ať už se někdo do domu vloupá, nebo se stane nepředvídatelná technická havárie, vaše cennosti a elektronika budou zahrnuty v rámci připojištění.

Před odjezdem do zahraničí by tedy cestovní pojištění mělo být samozřejmostí. Záleží jenom na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Pojišťovny nabízí několik úrovní pojištění a podle toho se odvíjí výše plnění. Délka pojištění se může pohybovat od jednoho dne až do jednoho roku.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *