Cestujte bez obav s pojištěním do zahraničí

Chystáte se do zahraničí a trápí vás otázka týkající se správného výběru cestovního pojištění? Ideální je pojistit se u stabilní pojišťovny s dobrými referencemi od svých klientů. Pak můžete směle hodit všechny starosti za hlavu, neboť budete vědět, že se o vás pojišťovna v případě nesnází postará.

Nejdůležitější položka cestovního pojištění

Před nečekanými výdaji souvisejícími s onemocněním či úrazem vás ochrání pojištění léčebných výloh. Balíček léčebného krytí zahrnuje ošetření, vyšetření a hospitalizaci v nemocnici, zásah horské služby, repatriaci a náklady na převoz ostatků zpět do ČR, asistenční služby poskytnuté po návratu domů při úrazu s následkem omezené pohyblivosti.

Asistenční služby, na které se můžete spolehnout

pojištění do zahraničí jsou asistenční služby, které jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, samozřejmostí. Jejich pomoc uvítáte zejména v případě nezáviděníhodných situací, jako je trestní nebo přestupkové řízení. Jeho nejčastější příčinou je vyšetřování dopravní nehody.

Slyšeli jste už o Lifestyle asistenci? Ta vám pomůže s organizací při rezervaci jízdenek či pronájmu vozidla, zajistí služby tlumočníka a průvodce.

Když cestujete letadlem

Komu se nikdy nestalo, že by se zpozdil let. V extrémních situacích u zpožděného letu o 6 hodin a více, nebo dokonce zrušeného letu, budete mít díky cestovnímu pojištění pokryté náklady na občerstvení, hygienu a dopravu na místo odletu navazujícího či náhradního letu.

Pokud vám budou zavazadla doručena se zpožděním, pak vám pojišťovna proplatí zakoupené oblečení a hygienické potřeby. Pojištění zavazadel se vztahuje i na jejich poškození, zničení a odcizení.

Připojistěte si své oblíbené aktivity

Rádi provozujete adrenalinové sporty a chcete si je bez obav vychutnávat i v zahraničí? Pak určitě využijete připojištění pro rizikové sporty, mezi které patří akrobatické lyžování, biatlon, cyklokros, horolezectví, motoristické vodní sporty, paragliding a parasailing, potápění, skoky do vody, surfing a mnoho dalších. Samostatnou kapitolou jsou nepojistitelné sporty, do jejichž oblasti spadá například freediving, letecké sporty, skikros a poslední dobou velmi oblíbený spartan race.

Pohodové cestování s dětmi

Připojištění tzv. Klidný rodič zastřešuje cestování s těmi nejmenšími. Při jejich hospitalizaci v nemocnici zajišťuje pobyt obou rodičů s dítětem. Pokud se dítě nachází v zahraničí samotné, jsou limity léčebných výloh rozšířeny i na dopravu rodiče za dítětem včetně ubytování.

Nechtěné stornopoplatky

Znáte to. Máte dovolenou zaplacenou několik měsíců dopředu a podle zákona schválnosti se těsně před odjezdem musí něco nepříjemného stát. V případě, že situace lze vyřešit pouze stornováním zájezdu, má pojišťovna připravený balíček připojištění týkající se storna cesty. Ten zahrnuje i krytí nákladů předčasně ukončené dovolené a s tím související výdaje na zpáteční cestu. Pokud byla dovolená zrušená ze zvlášť závažných důvodů, jakými jsou úmrtí v rodině, hospitalizace nebo škoda na majetku vyšší než 200 000 Kč, pak vám bude vykompenzován každý den nevyužité dovolené.

Domov v bezpečí

Nechcete se trápit myšlenkami, zda je doma vše v pořádku? I na toto pojišťovna myslí a nechá vás v klidu odpočívat na pláži. Ať už se někdo do domu vloupá, nebo se stane nepředvídatelná technická havárie, vaše cennosti a elektronika budou zahrnuty v rámci připojištění.

Před odjezdem do zahraničí by tedy cestovní pojištění mělo být samozřejmostí. Záleží jenom na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Pojišťovny nabízí několik úrovní pojištění a podle toho se odvíjí výše plnění. Délka pojištění se může pohybovat od jednoho dne až do jednoho roku.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *