4 tipy, jak zlepšit svůj spánek a být výkonnějším obchodníkem

Každý lepší investor vám potvrdí, že se bez kvalitního spánku nedostanete dál než k nápadu z předchozího dne. Prázdný papír však zůstane prázdným až do té chvíle, než se naučíte skutečně odpočívat. Neříkáme, že se nedá vymyslet skvělý nápad či dotáhnout vize do zdárného konce i při nedostatečném odpočinku, ale bude výsledek opravdu stoprocentní? Pokud svůj mozek necháte řádně zregenerovat, bude výkonnější, pracovitější a soustředěnější. Přinášíme čtyři tipy, jak si svůj spánek skutečně užít a být ostražitější například při investování do cizích měn nebo na binární opce.

Zapomeňte na počítač

Před ulehnutím vypněte veškerou elektroniku, mobil, počítač. Vytáhněte televizor ze zásuvky, dokonce i malá dioda vypnutí narušuje spánek. Zatáhněte závěsy a vytvořte si tak tiché a temné místo. Technika vás okrade o další cenný čas, jděte spát.

Cvičení během dne

Pokud nechodíte do fitness centra, po ránu neběháte a v práci jen sedíte, rozhodně si najděte čas na cviky v průběhu dne. Nezáleží na tom jaké, ale něco prostě dělejte. Třeba zaparkujte o několik bloků dál a choďte do práce a z práce alespoň 20 minut rychlejší chůzí. Váš spánek se pak prohloubí.

Meditace před spánkem

Ano, senzační věc k navození relaxačních pochodů. Připravte své tělo a mozek k tomu, že přijde spánek. Nepleťte si tuto přípravu hleděním na televizi z gauče. Raději se ponořte do svého nitra a pusťte si příjemnou muziku, zacvičte si jógu nebo meditujte.

Omezujte kávu

I když se jedná o celosvětově nejkonzumovanější nápoj, omezte ho. Kofein totiž nepříznivě narušuje váš spánek, jelikož se mozku nedaří vytvořit potřebné reakce k vyvolání spánkového kóma. Kofein se v těle drží 24 hodin, dávejte si jí proto jen v ranních hodinách.

Spánek je nejdůležitější součástí dne, jelikož právě od jeho kvality se následně odvíjí vše, co v daném dni zvládnete a jakým způsobem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *