HYPOsplátka je způsob, jak pořídit vlastní bydlení

V posledních několika měsících úrokové sazby klesaly, a tím pádem se zvýšil také zájem o úvěrové produkty, a to především o hypotéky. Stejně tak vás ke koupi vlastní nemovitosti přesvědčí skutečnost, že ve většině krajských měst je hypotéka výhodnější než nájemní bydlení. Jak sjednání úvěru na bydlení funguje? Co všechno potřebujete? A proč se obrátit zrovna na Raiffeisen stavební spořitelnu?

Současný finanční trh nabízí pestrou škálu produktů, přičemž podmínky a vlastnosti hypoték se u jednotlivých bank liší. Třeba taková Raiffeisen stavební spořitelna v posledním půl roce snižovala úrokovou sazbu svého úvěru se zajištěním nemovitostí, tedy takzvanou HYPOsplátku. Dostat se tak můžete na roční úrokovou sazbu 1,89 %.

HYPOsplátka je ideální způsob, jak si pořídit dům či byt, stavební pozemek, nebo se pustit do rekonstrukce a modernizace. Splatnost je až třicet let. Čím delší je doba splatnosti, tím je splátka hypotéky nižší.

Potřebujete 20 % vlastních úspor

Česká národní banka v loňském roce zpřísnila podmínky. Doporučila tuzemským bankám, aby poskytovaly hypoteční úvěr do výše 80 % až 90 % hodnoty nemovitosti, takže sehnat 100% hypotéku je momentálně takřka nemožné. Ideální scénář je, pokud máte naspořeno těch 20 % z pořizovací ceny, a tím získáte i lepší úrokovou sazbu.

Výhody HYPOsplátky

Raiffeisen stavební spořitelna dokáže u úvěru HYPOsplátka poskytnout úrokovou sazbu už od 1,89 % ročně. Stejně tak vás nadchne absence poplatků za sjednání. Raiffeisen stavební spořitelna požaduje, abyste měli 20 % z pořizovací ceny naspořeno, což je dnes naprosto normální, neboť se jedná o požadavek ze strany České národní banky.

HYPOsplátku si rozložíte na třicet let a vyberete si dobu fixace, která vám vyhovuje nejvíce. Chcete mít fixaci po dobu tří, nebo spíše pěti let? Schvalovací proces je zrychlený, takže HYPOsplátku můžete mít vyřízenou za podstatně kratší dobu, než tomu bylo kdysi.

K čemu můžete HYPOsplátku využít?

HYPOsplátka je způsob, jak si pořídit rodinný dům, byt, nebo i stavební pozemek. Současně dokážete peníze využít na rozsáhlou rekonstrukci nemovitosti a její modernizaci. Z peněz je možné také hradit právní služby spojené s koupí nemovitosti a dědickou daň či daň z nabytí nemovitosti.

Raiffeisen stavební spořitelna má ve svém produktovém portfoliu pestrou škálu dalších variant, jako je třeba REKOpůjčka, která je určena na rekonstrukci kuchyně, koupelny, obytné místnosti, garáže, okolí domu, ale i na výměnu oken, dveří či opravu fasády a střechy.

Myslete i na budoucnost a začněte si spořit peníze, protože s takovým stavebním spořením můžete získat celou řadu výhod, například velice výhodný úvěr ze stavebního spoření. Stejně tak se jedná o státem podporovaný produkt, na nějž získáte i státní podporu až 2 000 korun za rok.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *