Možnosti založení a provozování e-shopu aneb Vyberte si tu nejvhodnější 

Rádi byste si založili svůj vlastní e-shop, ale ještě přesně nevíte, jakou možnost jeho založení a provozování zvolíte?

Tak přesně pro vás jsme si níže připravili porovnání eshopů, přesněji tedy právě možností, jak si takový internetový obchod zařídit, se zaměřením na výhody a nevýhody, jež jednotlivé varianty jeho majiteli přinesou.

E-shop zdarma

Pokud byste si rádi pořídili eshop levně, ideálně dokonce bez nutnosti investice jakýchkoliv finančních prostředků, tak si jej můžete vytvořit svépomocí na jedné z domén, které toto umožňují. Samotné založení e-shopu zdarma navíc není vůbec těžké a zvládne jej opravdu každý.

Na první pohled to zní více než lákavě, nicméně toto řešení má svá úskalí. Prvním z nich je skutečnost, že provozovateli bývá omezován počet položek, které na e-shopu vytvořeném a provozovaném zcela zdarma můžete prodávat, tudíž pokud vaše portfolio čítá počet položek v rámci desítek či stovek produktů, tak takovéto řešení pro vás jednoznačně není tím nejlepším.

Druhým záporem je pak to, že se doména provozovatele webu objeví v URL vašeho e-shopu, což má za následek, že bude delší a pro zákazníky hůře zapamatovatelná.

+ založení i provoz zcela zdarma 

+ jednoduché vytvoření e-shopu 

– omezený počet položek 

– adresa provozovatele součástí URL vašeho e-shopu 

E-shop na míru

Nechce se vám vytvářet e-shop vlastními silami a rádi byste si jej nechali vytvořit zkušenými profesionály pro něž je vytváření e-shopů denním chlebem? Přesně pro vás tu je možnost nechat si zhotovit e-shop na míru, dle vašich představ a přání.

E-shop na míru si své uplatnění najde zejména pro ty, kteří mají rozjetý byznys, jenž je dosti specifický a volně dostupné šablony by všechny tyto specifika nedokázaly pokrýt.

Pokud však poptáváte levné eshopy, tak e-shop vytvořený na míru skutečně není tím, co by vaši poptávku dokázalo uspokojit, neboť ceny i těch nejzákladnějších e-shopů na míru povětšinou neklesají pod 20 000 Kč. Tato vysoká cena je zapříčiněna zejména nutností zaplatit programátory, kteří se na jeho vývoji podílejí.

Rovněž v případě, kdy se rozhodnete na webu něco změnit, tak musíte kontaktovat zhotovitele, jehož programátoři vám až poté, často za další peníze, provedou požadovanou úpravu.

+ o založení se postarají zkušení profesionálové 

+ dokáže pokrýt specifika vašeho podnikání 

– finančně velmi náročný 

– nutno platit i za údržbu a drobné úpravy 

Pronájem e-shopu

Vězte, že pronájem e-shopu je vůbec tou nejefektivnější variantou, neboť za přijatelné peníze si můžete během chvilky pořídit plnohodnotný e-shop. Řešení pomocí pronájmu e-shopu tak představuje pomyslného vítěze v kategorii cena/výkon.

Pronajímatelé e-shopu, vám, krom plné technické podpory z jejich strany po celý čas jeho pronájmu, často nabídnou i zkušební dobu, po kterou si můžete pronájem eshopu vyzkoušet a během níž se můžete definitivně rozhodnout, zdali o takovéto řešení máte zájem či nikoliv.

Rovněž pokud se rozhodnete pro pronájem e-shopu, tak vám odpadnou starosti s jeho vytvářením, což je další z řady příjemných benefitů, jež s sebou takovéto řešení přináší.

Jedinou nevýhodu pak představuje fakt, že pronajímaný e-shop nelze zpeněžit, tím že ho prodáte, neboť prodej e-shopu, který si pronajímáte, logicky není možný, narozdíl třeba od e-shopu vytvořeného na míru.

+ poměr cena/výkon 

+ plná podpora od provozovatele 

+ zkušební doba 

+ není nutno jej vytvářet 

– nemožnost e-shop prodat 

Chcete si vyzkoušet jedno z nejlepších profesionálních řešení e-shopu? Demoverze e-shopu Zoner inShop je k dispozici až na 60 dní zcela zdarma. Zřízení je možné zde.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *