Zlozvyky, které zpomalují uklízení domácnosti

Obsah

Uklízení domácností je nyní velké téma. Blíží se vánoční svátky, během kterých chtějí mít všichni vypulírováno všechno k dokonalosti. Aby se však uklízení neprotáhlo na dlouhé týdny a hodiny, vyhněte se několika zlozvykům. A v ideálním případě povolejte do akce profesionály z úklidové firmy, ať máte o starost méně!

Stop velkému množství saponátu

Když se však chcete do úklidu domácnosti vrhnout přece jenom svépomocí, vyhněte se velkému množství saponátu. Stejně jako při praní se nedoporučuje přidávat do bubnu pračky nebo dávkovače velké množství pracího prostředku, ani do vody velké množství saponátu nelijte. Nikde se nepíše, že špína jenom v takovém případě pustí.

Stejně tak neplatí, že čím více přípravků, tím lepší efekt. Spíše s chemikáliemi opatrně, ať tím nezatěžujete životní prostředí. Taky tím ulevíte své peněžence a nebudete příliš plýtvat penězi.

Vlhčená utěrka není klíčem k dobře uklizené domácnosti

Řada hospodyněk používá při úklidu jen a pouze vlhčenou utěrku. Jenže toto není klíč k dobře uklizené domácnosti. Při úklidu je zapotřebí daleko více úklidových pomocníků, a to například houbičky nebo třeba jen utěrky, které jsou napuštěné dezinfekčním přípravkem. Něco zkrátka stačí jenom otřít, není zapotřebí jít na to s vodou. To by mohlo naopak vést ke zničení nábytku, zejména toho dřevěného nebo z lamina, který by pod tíhou tekutiny nabobtnal.

Stejně tak mějte po ruce i obyčejný ubrousek, který je mnohdy také plně dostačující.

Neprané hadry ani mopy

Chybou nebo takovým zlozvykem, kterého se dopouštíme při uklízení, je také to, že nepereme hadry ani mopy. Jenže i když s nimi plánujeme vytírat jen a pouze podlahu, a to dokonce tu stejnou, je třeba je sem tam hodit do bubnu pračky.

Kbelík, který používáte při každém úklidu, je také zapotřebí vymýt, vytřít. Nesmí tam zůstat špína, která by vám poté značně znepříjemnila další uklízení.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *