Ochranné štíty na obličeji – chráníte sebe i ostatní

Obsah

S příchodem nového typu koronaviru se zvýšil zájem nejen o roušky, ale také o ochranné štíty, které společně chrání člověka i jeho okolí. Jelikož onemocnění stále neslábne, zaměstnavatelé se pouští do hromadných objednávek dvou ochránců zdraví jejich zaměstnanců. Aktuálně je totiž zdraví zaměstnanců na prvním místě a ochranné štíty jsou jedním ze způsobů, jak mohou chránit zdraví nejen pracovníků samotných, ale i jejich okolí.

V současné době se musíme víc než kdy dřív chránit před kapénkami, kterými se šíří nebezpečná nemoc. Na ochranu se proto nasazuje rouška, ochranný štít na obličej a využívají se i čiré brýle. Tímto způsobem je možné zabránit dalšímu šíření onemocnění, na které bohužel zatím není lék.

Ochranné štíty mají řadu výhod

Jak a kdy používat ochranné štíty? Jsou vhodné k používání jak v podniku, tak i ve zdravotnictví. Společně s obličejovou rouškou a respirátorem zabraňují šíření kapének, které nemají šanci dostat se dál. Ochranné štíty jsou nastavitelné, navíc jejich přední výhodou v porovnání s rouškami je jejich opakované použití, pakliže se budou důkladně dezinfikovat.

Jsou také velice lehké, což ocení každý jednotlivý pracovník v podniku. Pořiďte tuto ochranu i svým podřízeným. Ochranné štíty je možné vyrobit s potiskem nebo bez.

Obličejové ochranné štíty nařizuje i BOZP

Zmiňovaný pomocník se však nezačal využívat z ničeho nic ve chvíli, kdy se k nám dostala zvláštní nemoc. Využíval se už daleko dříve v celé řadě podniků. Nařizovalo to zkrátka BOZP.

V každé společnosti se musí dodržovat pravidla stanovená bezpečností práce. V opačném případě hrozí pokuty sahající do několika milionů korun. Při pracovním výkonu nesmí být ohroženo zdraví zaměstnance a musí se minimalizovat riziko možné újmy na zdraví či životě. Ochranné štíty jsou v mnoha podnicích povinností – slouží především jako ochranný prostředek například při obrábění materiálů (konkrétně při frézování, vrtání nebo soustružení).

Využívají se však nejen ve strojírenství nebo kovoobrábění. Dnes je kvůli koronavirové pandemii potřebují také prodavačky, kadeřníci a samozřejmě je používají lékaři.

Na dezinfekci nezapomínejte

Aby byl obličejový ochranný štít připraven k použití, musí být vždy před prvním (a samozřejmě i před dalším) použitím pořádně dezinfikován. Používá se zpravidla dezinfekce nebo případně isopropylakohol. Nevhodné je naopak čistit štít acetonem, benzínem, toluenem nebo jinými roztoky k čištění.

POZOR – pakliže je štít poškozen v jakékoli jeho části, musí být vyřazen z provozu. A samozřejmě následně zlikvidován podle platných norem a nařízení.

Ochranné štíty jako reklamní předmět

Jak již bylo zmíněno, ochranné štíty mohou být reklamním předmětem nejedné společnosti. Lze je vyrábět s potiskem nebo také bez potisku. V současné době mluvíme o velice užitečném benefitu, který ocení každý obdarovaný.

Pokud se rozhodnete pro štít s potiskem, nabídnuto vám bude několik možností. Stačí si pak jen zodpovědět několik otázek, např. zda chcete mít potisk oboustranný nebo jen jednostranný. A jak bude potisk vypadat? Bude to ryze o jméně společnosti nebo o logu firmy?

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *