6 skvělých informativních zdrojů z oblasti e-commerce


Blog Shoptetu a web Česká e-commerce

Koncem roku spustila společnost Shoptet ve spolupráci se Zbozi.cz portál, který se zaměřuje na českou e-commerce a v reálném čase monitoruje online obchodníky – jejich obraty, nejprodávanější zboží a podobně.

Web sleduje i poptávku po jednotlivých kategoriích zboží, poskytuje také přehled o používaných technologických řešeních či procentuální přehled zařízení, ze kterých lidé nakupují.

Zajímavý je kupříkladu vývoj preferovaných způsobů platby, mezi nimiž dominuje dobírka a hrazení bankovním převodem (v obou případech 34 %).

Mladý podnikatel

Videorozhovory Jirky Rosteckého se zajímavými hosty nejen ze světa marketingu, e-commerce a byznysu. Doporučujeme hlavně kvůli kvalitnímu zpracování a tomu, že rozhovory jdou vždy do hloubky, takže se člověk dozví skutečně užitečné informace, které jinde nenajde.

Přednášky E-shopista

Jednou měsíčně pořádá agentura Acomware panelovou diskuzi se zajímavým hostem z e-commerce sféry. Přednáška je příležitostí nejen dozvědět se nové informace, ale také se seznámit a budovat vztahy s dalšími lidmi z e-commerce.

Zahraniční zdroje

Kissmetrics – vynikající blog s tématy jako jsou analytika, CRO, UX, e-commerce.

Crazy Egg je další kvalitní zdroj nejen pro on-line marketing – dominují zde témata okolo UX, sociální sítě, content marketing.

Hubspot je velmi zajímavý portál s vlastními e-booky i akademií. Na jejich blogu najdete články od odborníků na on-line i off-line marketing.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *