Chcete si koupit hokejovou výstroj? Poradíme vám, na co nezapomenout

Close-up on hockey puck and hockey equipment in background.

Pokud plánujete hrát hokej, ať už na profesionální, nebo amatérské úrovni, neobejdete se bez vhodného vybavení. Potřebujete kromě hokejky ještě také brusle, helmu, chrániče a speciální oděv. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru výstroje, abyste měli vše, co správný hokejista potřebuje.

V první řadě je nezbytné podotknout, že hokejová výstroj by měla být pohodlná, ovšem je nezbytné myslet i na bezpečnost hráče.

Hokejka a brusle jsou alfou a omegou

Základním vybavením je jednoznačně hokejka, kterou vybíráte podle své výšky a zahnutí. Právě zahnutí se volí podle toho, která ruka je při držení hokejky níže. Pokud je níže pravá ruka, tak volte zahnutí doprava, a naopak.

Dalším důležitým vybavením jsou brusle. V případě amatérského sportu nebudete mít asi takové nároky jako profesionálové. Pohlídejte si však kvalitu materiálů, která jde ruku v ruce s dlouhou životností. Brusle mají být opatřeny dobrými noži a důkladným vyztužením, jinak byste si mohli na ledě docela ublížit. Brusle se rozdělují podle toho, k jakému účelu se využívají – pro dynamický i silový styl, případně existují brusle univerzální.

Bezpečnost na prvním místě

Hokejista se ještě neobejde bez vhodných kalhot, které by vám měly dokonale padnout. Dávejte si pozor, aby vás nikde netlačily, na druhou stranu nesmí být ani příliš volné, protože by vám to zhoršovalo bruslení. Změřte si tedy přesně, jakou velikost potřebujete. Jestliže hrajete hokej jen amatérsky, nemusíte mít takovou výztuž jako profesionální hráči.

Závěrem je nezbytné zmínit i hokejové helmy, jež chrání hlavu při případném pádu na led. Doplňte ještě výstroj o chrániče ramen, nákrčníky, chrániče loktů, holení a kolen, samozřejmě i o suspenzor.

Chcete si koupit hokejovou výstroj? Podívejte se do nabídky internetového obchodu Bauerhockey.cz.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *