3 výhody operativního leasingu

Potřebujete využít vozidlo, ale nechcete se trápit starostmi plynoucími z vlastnictví automobilu? Potom je přesně pro vás operativní leasing. Vozidlo máte stále k dispozici a platíte stále stejnou měsíční částku. Řešíte tak minimum starostí, a přesto jezdíte v novém modelu auta. V článku najdete i další výhody operativní leasingu.

Neřešíte zbytečné starosti

Jakmile si pořídíte automobil, musíte neustále myslet na spoustu věcí. Staráte se o pravidelné servisní prohlídky, musíte přezouvat pneumatiky a podobně. A k tomu všemu si navíc ještě platíte finanční leasing. A když je daný model vozu zastaralý, musíte řešit jeho prodej. To u operativního leasingu není. Tam si pouze vyberete model vozidla, výbavu, motorizace a platíte určitou měsíční částku na předem danou dobu. Operativní leasing se nejčastěji sjednává na jeden či dva roky. A po uplynutí této doby si zase můžete vybrat nový model vozidla.

Máte vždy nový model vozu

Jak už bylo zmíněno výše, operativní leasing nabízí možnost měnit klidně i každý rok vozidlo za novější či jiný typ. To je ideální pro všechny, kteří se za chvíli v jednom autě začnou nudit a rádi by opět měli novinku. Díky leasingu si jen sjednáte novou smlouvu, ale už neřešíte prodej či výměnu vozu. Můžete si tak užívat poslední model VW Passat na operativní leasing a po čase ho vyměnit za jiný vůz. U některých společností je i možnost vozidlo následně za sníženou cenu odkoupit, pokud se do něj doopravdy zamilujete.

Uplatníte si náklady

K možnosti leasingu se času uchylují společnosti a podnikatelé. Důvod spočívá nejenom v praktickém vedení neustále nového a co nejméně poruchového vozového parku, ale zejména v možnosti uplatňování nákladů na platbu operativního leasingu. A tak se není čemu divit, že populární je například Škoda Superb na operativní leasing, která je výborným reprezentativním vozidlem ideálním pro každodenní používání.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *