3 výhody operativního leasingu

Potřebujete využít vozidlo, ale nechcete se trápit starostmi plynoucími z vlastnictví automobilu? Potom je přesně pro vás operativní leasing. Vozidlo máte stále k dispozici a platíte stále stejnou měsíční částku. Řešíte tak minimum starostí, a přesto jezdíte v novém modelu auta. V článku najdete i další výhody operativní leasingu.

Neřešíte zbytečné starosti

Jakmile si pořídíte automobil, musíte neustále myslet na spoustu věcí. Staráte se o pravidelné servisní prohlídky, musíte přezouvat pneumatiky a podobně. A k tomu všemu si navíc ještě platíte finanční leasing. A když je daný model vozu zastaralý, musíte řešit jeho prodej. To u operativního leasingu není. Tam si pouze vyberete model vozidla, výbavu, motorizace a platíte určitou měsíční částku na předem danou dobu. Operativní leasing se nejčastěji sjednává na jeden či dva roky. A po uplynutí této doby si zase můžete vybrat nový model vozidla.

Máte vždy nový model vozu

Jak už bylo zmíněno výše, operativní leasing nabízí možnost měnit klidně i každý rok vozidlo za novější či jiný typ. To je ideální pro všechny, kteří se za chvíli v jednom autě začnou nudit a rádi by opět měli novinku. Díky leasingu si jen sjednáte novou smlouvu, ale už neřešíte prodej či výměnu vozu. Můžete si tak užívat poslední model VW Passat na operativní leasing a po čase ho vyměnit za jiný vůz. U některých společností je i možnost vozidlo následně za sníženou cenu odkoupit, pokud se do něj doopravdy zamilujete.

Uplatníte si náklady

K možnosti leasingu se času uchylují společnosti a podnikatelé. Důvod spočívá nejenom v praktickém vedení neustále nového a co nejméně poruchového vozového parku, ale zejména v možnosti uplatňování nákladů na platbu operativního leasingu. A tak se není čemu divit, že populární je například Škoda Superb na operativní leasing, která je výborným reprezentativním vozidlem ideálním pro každodenní používání.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *