Evropský daňový ráj? Je jím překvapivě Estonsko

Kdo by to byl řekl, že Estonsko patří mezi tzv. daňové ráje. Jejich uvolněné daňové politiky můžete využít i vy a založit si firmu právě v Pobaltí.

Estonsko není daňovým rájem v pravém slova smyslu, Jeho daňové zákony jsou ale o poznání přívětivější než ty v Česku. V čem je Estonsko tak speciální? O tom, proč je založení firmy v Estonsku tak lukrativní, si povíme v následujících řádcích.

Daňový ráj v Evropě

Je to až k neuvěření, ale i v rámci Evropské unie existuje daňový ráj. Tedy ne úplně v pravém slova smyslu, ale v porovnání s některými evropskými státy jde o úžasné místo nejen pro začínající podnikatele. Založení firmy Estonsko je velice lákavé. A to zejména z toho důvodu, že tam podnikatelé neplatí žádnou daň z příjmu.

Estonská vláda se tak snaží podpořit růst a rozvoj místních firem. Dokud si tedy nebudete vyplácet dividendy, příjem nemusíte danit. Což je velice lákavé a imponující. Pokud se tedy přesunete z Česka do Pobaltí, získáte o 19 procent více prostředků pro rozvoj vaší firmy.

Estonsko, atraktivní země pro investory

Nulové zdanění sro Estonsko vyšvihlo do popředí. V posledních letech se totiž stává oblíbenou destinací zahraničních podnikatelů. I těch českých. Získání elektronické občanky, která je pro podnikání v Estonsku nezbytná, je totiž velice jednoduché. Stačí o ni požádat elektronicky.

Není divu, že se Estonsko vyšvihlo mezi přední státy co se týče zájmu zahraničních investorů. Od roku 2015 výrazně poskočilo a nyní mu podle průzkumů patří 30. místo. To je skvělé umístění pro tak malou zemi, ve které můžete snadno podnikat i vy. Stačí si zažádat o výše zmiňovanou elektrickou občanku, nebo starosti nechat na externí firmě.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *