Freistellungsbescheinigung a vrácení daní z Německa i dalších zemí

V Česku i na Slovensku je poměrně běžné jezdit za prací do Rakouska či Německa, kde jsou výplaty podstatně vyšší. Nemusíte tam fungovat jen jako zaměstnanec, ale i jako živnostník. Všechno tohle s sebou ale nese i spoustu papírování, teď ze začátku roku mimo jiné podání daňového přiznání. Jak na to?

Do Německa často míří třeba čeští a slovenští stavebníci. Ti si musí vyřídit formulář A1, ale také Freistellungsbescheinigung neboli osvobození od srážkové daně. Jinak by vám odběratelé strhávali z každé faktury 15% daň. Kdo toto osvobození nemá, ten si může daň v daňovém přiznání vyžádat zpět. A právě teď přichází ta chvíle.

Pomoc v komunikaci s úřady

Pro mnoho Čechů je složité vyplnit i české daňové přiznání, natož si vyřídit daně Německo. Právě proto je lepší se v takové situaci obrátit na specialisty. Společnost TJ-Legal se specializuje na komunikaci s úřady. Pomůže vám vyplnit daňové přiznání, vyřídí vrácení daní, ale také přídavky na dítě, rodičovský příspěvek atd. Pro vše si vyžádá podklady od vašich zaměstnavatelů a úřadů, takže na vás zůstane opravdu jen minimum práce.

Veškerá komunikace s TJ-Legal probíhá elektronicky, a především v češtině. Nemusíte znát němčinu, ani německé zákony. Získáte jistotu, že vše děláte správně, a obdržíte přeplatek v maximální výši. Byla by velká škoda o peníze přijít. Klienti TJ-Legal mají přeplatek na daních v průměru 1210 eur!

Vrácení daní z Holandska, Rakouska i Německa

Firma vám zvládne vyřídit i vrácení daní z Holandska nebo Rakouska. Ve všech těchto zemích zná patřičné zákony a umí pružně komunikovat s úřady. Jaký je poplatek za to, že vám zpracují daně Rakousko, nebo v jiné zemi? Záleží na úrovni služby. Ta nejnižší vás přijde na 84 euro nebo 15,6 %. To je minimum z částky, kterou díky správně vyplněnému daňovému přiznání můžete získat.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *