Zabezpečení školy a školky by mělo být povinností

Ještě nedávno jsme žili v domnění, že útoky na žáky a učitele se dějí pouze v Americe. Pak přišla událost ve Žďáře nad Sázavou, nyní se k nám šíří i zprávy o útočníkovi ve slovenském městě Vrútky. Pečlivě kontrolovat, kdo do budovy školy či školky vstupuje, tedy rozhodně není zbytečné.

V reakci na vraždu ve škole ve Žďáře nad Sázavou se ve školách po celé republice začaly dít věci. U dveří ráno postávali učitelé a kontrolovali, kdo dovnitř chodí, budovy byly přes den uzavřené. Ne všude se však hned našly peníze na nákup odpovídajícího zařízení a po čase se na celou věc zapomnělo. Dopadlo to tak i ve vaší škole či školce? Nečekejte, až se něco podobného přihodí u vás, a nechte si nainstalovat zabezpečení školy.

Přístup pouze na kartu nebo čip

Nejlepší způsob zabezpečení představují trvale zavřené dveře, které se otevřou pouze na čip nebo kartu. Ve škole už si mohou otevírat samy děti, v mateřské školce je možné přístupové zařízení dát rodičům.

Vhodné je také nastavit určitá omezení. Například na středních školách, kde je rozvrh variabilnější, už to nemusí být možné. Na prvním stupni základní školy je ale naprosto přijatelné pouštět děti do školy jen do 8:10 a pak jim přístup odepřít, i když budou mít čip. Když někdo výjimečně přijde od zubaře, prostě zazvoní. Těch případů nebude tolik.

Kamerový systém a interkom s kamerou

Co když si někdo půjčí či odcizí přístupový čip? Odhalíte to přes kamerový systém zamířený na vchodové dveře. Dospělá osoba, která půjde dovnitř sama na dětský čip uprostřed dne, je přinejmenším podezřelá. Vhod přijde také interkom s kamerou. Až se vám ohlásí člověk, že jde doplnit automat na kávu a sladkosti, podíváte se, jestli je to ten, co vždycky, nebo si někdo vymýšlí.

Zabezpečení pro školy a školky by mělo být samozřejmostí

Nový přístupový systém samozřejmě bude něco stát. Každá škola a školka ovšem raději investuje nějaké peníze, než aby se zapsala do paměti celé České republiky tím, co se stalo například ve Žďáře nad Sázavou. Kolik stojí zabezpečení pro školy a školky vám prozradí například ve firmě Novatec Sicherheitstechnik s.r.o., která tyto systémy instaluje.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *