Bez palubní kamery už ani kilometr

Obsah


Palubní kamerou je vybaveno stále více aut. Pro jejich pořízení mluví řada důvodů u komerčních i soukromých vozů. Jsou spolehlivými pomocníky na krátkých i dlouhých cestách. Oceníte je hlavně v případě kolize, užitečné dokážou být i ve voze zaparkovaném.

Jak to doopravdy bylo?

Díky moderním technologiím existuje daleko více důkazů v případě sporných situací na cestách. A že o ně není nouze. Záznam z palubní kamery je stále častěji důkazem k rozřešení nehody a identifikaci viníka. Kamera v autě poslouží i v případě pojistného podvodu nebo při návštěvě vozu nezvaným návštěvníkem, objasní řadu situací, které by jinak možná navždy zůstaly nevyřešené.

Čím více kamer v autech, tím lépe

Jako důkazní materiál může posloužit i záznam z kamer aut, která projížděla kolem, nebo nebyla přímými účastníky nehody. Proto čím více aut bude vybaveno kamerou, tím lépe pro všechny. Hlavně pro poctivé řidiče, kteří dodržují pravidla silničního provozu. Možná se vám už stalo, že vás agresivní druhý řidič vybrzdil. Pokud byste vůz neubrzdili, máte problém. Se záznamem toho, jak to bylo doopravdy, se situace úplně otočí.

Pro řidiče z povolání

Pro komerční přepravu a řidiče z povolání jsou kamery do auta, náklaďáku i autobusu nezbytností. Kamera řidiče kontroluje a slouží pro bezpečnost jejich i okolí. Snímat dokáže prostor před autem, po jeho stranách i uvnitř vozu. Kromě jednoduchých kamer existují i multi-kamerové systémy.

Jakou palubní kameru?

Stojíte před otázkou, jakou palubní kameru pořídit? Nebudete to mít se šíří sortimentu úplně jednoduché. Záznam by měl být kvalitní, ve vysokém rozlišení, a zaměřit byste se měli i na velikost paměti. Velmi užitečnou vychytávkou je snímač, který kameru sám zapne v případě neočekávané změny při jízdě, třeba při nárazu. Není problém sehnat kameru se snadným ovládáním a přehledným českým menu. Co byste řekli na okamžité stažení záznamu do vašeho telefonu? Zásadou je: moct se na kameru stoprocentně spolehnout. Vyhněte se podezřele levným a pochybně kvalitním výrobkům. Kde palubní kamery koupit? Lépe se zorientujete zde.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *