Chcete ukončit povinné ručení? Kdy je to možné?


Ze zákona platí povinnost mít pojištěné vozidlo v případě, kdy ho aktivně využíváme. Výběr nejlepší nabídky na trhu je v poslední době značně jednoduchý díky možnostem internetu. Ale co dělat, když se ocitneme v situaci, kdy chceme povinné ručení zrušit? Podívejte se na příklady, kdy je to možné.

Prodej automobilu

Jedním z případů, kdy potřebujeme ukončit stávající smlouvu na povinné ručení vozidla, je chvíle, kdy automobil prodáme. Zánik smlouvy probíhá automaticky ve chvíli, kdy je u vozu změněn vlastník. Pro jistotu je však dobré dát pojišťovně vědět, že daná změna nastala. U některých společností si vystačí s podklady v rámci e-mailové komunikace, ale u jiných je potřeba vše řešit písemnou cestou, případně návštěvou pobočky a doložením potřebných dokumentů.

Výpověď na konci pojistného období

Dalším okamžikem, kdy lze provést zrušení povinného ručení, je výpověď spolu s koncem pojistného období. Prostě se rozhodnete, že přejdete k jiné společnosti, která nabízí výhodnější podmínky. U současného poskytovatele oznámíte, že smlouvu nechcete prodlužovat, čímž by měl být váš závazek ukončen. Dále postupujete jako u klasického sjednání nového pojištění.

Sjednejte si novou smlouvu a pečujte o své vozidlo správným servisem

U nově sjednané smlouvy je možné využít dvouměsíční výpovědní lhůtu v případě, kdy vám nebudou vyhovovat podmínky. Nové povinné ručení nepodceňte a zaměřte se na všechny důležité parametry. Zvažte, jaké nastavení splácení pro vás bude nejlepší a na jak dlouhou dobu uzavřete závazek. Tradičně se uzavírají pojistky na období jednoho roku. Pro eliminaci případných problémů je také dobré navštěvovat kvalitní pneuservis Brno a důsledně dodržovat životnost pneumatik. Havarijní pojištění totiž není zahrnuto v běžném povinném ručení, takže případné výlohy na opravy si platíte sami.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *