Jaké druhy dřevěných briket existují a proč se vyplatí s nimi topit?

Vybíráte vhodné topivo pro nadcházející sezónu a zjišťujete, co bude nejvhodnější? Prozkoumejte dřevěné brikety. Existuje jich totiž hned několik typů a nabídnou výborné funkční vlastnosti s přidanou hodnotou v podobě plně obnovitelného zdroje energie. Více informací se dozvíte přímo v článku.

Různé tvary dřevěných briket

Kvalitní dřevěné brikety vznikají lisováním dřeva. Nejčastěji se využívá dubové či bukové dřevo v podobě pilin. Ty se za vysokého tlaku spojí do typického tvaru díky celulóze přirozeně se vyskytující ve dřevě. Výsledkem mohou být válcové či hranaté brikety. Snadněji tak zvolíte variantu, která se lépe hodí do vašeho kotle či kamen.

Vhodné i pro noční topení

Rozdíly mezi briketami spočívají i v tom, jestli jsou vyrobeny pouze z čistého dřeva, nebo obsahují i kůru. V prvním případě nabídnou brikety z čistého dřeva mechanickou stálost a po jejich spálení vznikne minimální množství popela. Ten je navíc možné díky obsahu draslíku a některých dalších prvků využít jako přírodní hnojivo na zahradu. Druhou variantou jsou tmavé dřevěné brikety s příměsí kůry. Zde po spálení sice vznikne o trochu více popela, ale jde o typ vhodný hlavně pro noční topení. Obsažené kůra se totiž postará o dlouhé hoření a žhnutí tak, aby bylo možné udržovat teplo po dobu 6 až 8 hodin během noci.

Vysoká výhřevnost a snadná manipulace

Obecně jsou vzhledem ke slisování brikety velmi výhřevnou variantou. Ta se svým způsobem může rovnat i uhlí. V porovnání s ním však brikety nabídnou také čisté a pohodlné skladování. Pokud si objednáte jednu paletu, získáte více balíků pelet v plastových obalech pro ochranu před vlhkostí. Skladování je tak čisté a pohodlné. Stejně jako manipulace a přikládání, které díky dobré výhřevnosti zpravidla nevyžaduje tak častou frekvenci.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *