Jak si pohlídat cenu investičního zlata a vybrat nejlepší produkt?

Gold texture wallpaper

Investiční zlato můžete nakoupit za různé ceny. Prodejní cena většinou nebývá shodná s aktuální cenou zlata na burze a jsou zde různé rozdíly podle konkrétních prodejců i toho, odkud zlato vlastně pochází. Jak se vyznat v nabídce zlatých slitků, na co si dát pozor a proč bývá zlato za české koruny o něco dražší? To se dozvíte v tomto článku.

Odkud pochází zlato, která si můžete koupit od českých prodejců?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Většina sortimentu nabízeného od různých prodejců tak pochází ze švýcarských rafinérií. Těch existuje hned několik a zásobují zlatem především evropské země.

Porovnejte nabídky na zlato od různých prodejců

Obecně by měla být cena zlata všude stejná a odvíjet se podle toho, jak je na tom celý trh a burza. Jenže v praxi zde fungují i rozdíly mezi jednotlivými prodejci. Ti samozřejmě chtějí mít z prodeje svůj vlastní podíl. Jistý rozdíl v ceně zlata v podobě slitků může být způsoben také tím, že nakupujete za české koruny. Už jen kvůli převodnímu kurzu měny tak bývá cena zlata o kousek vyšší.

Sledujte kvalitu i zavedenost daného obchodu

Aby byl nákup investičního zlata opravdu úspěšný, je dobré kromě samotného produktu sledovat také to, z jakého obchodu chcete nakupovat. Investiční zlato může být poměrně drahé, takže je potřeba pečlivě volit důvěryhodnou stránku, kde nehrozí žádné nebezpečí a získáte kvalitní ryzí zlato se všemi potřebnými certifikáty a oceněními. Důvěryhodný obchod může nabídnout jasnou historii, pozitivní recenze a ideálně i kamennou prodejnu, kde si můžete prohlédnout sortiment.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *