Jaké služby nabízí logistická a spediční firma?

V současné době je o logistické a spediční služby obrovský zájem. V podstatě se jedná o činnosti, které se vztahují k přepravě zásilky, a to jak v rámci České republiky, tak i do zahraničí. Obrátit se můžete například na logistickou firmu, která vám zajistí všechno, co se týče přepravy zásilky. Setkáte se však i se spedičními společnostmi. Jaký je mezi nimi rozdíl?

V první řadě byste měli vědět, co je to logistická a spediční firma. Druhá zmíněná není vázána mezinárodní či vnitrostátní dopravu realizovat, jen ji smluvně obstarává, a tím se od logistické firmy odlišuje.

Logistická společnost

Úkolem logistické firmy je zajistit všechny služby, jež jsou spjaty s přepravou zásilky. Dokáže vyhovět i specifickým potřebám a požadavkům zákazníků. V její kompetenci je například i nadměrná přeprava, která má speciální požadavky. Přeprava nadrozměrných zásilek vyžaduje různá povolení a naplánování cesty z místa A do místa B, o což se logistická společnost postará. Vy si tak nemusíte s ničím dělat starosti.

Logistická společnost zajišťuje kompletaci zásilky a zprostředkovává její distribuci vhodnými dopravními prostředky. Stejně tak vyřizuje transportní dokumenty, sjednává pojištění zboží a podobně. Výčet služeb je opravdu široký. Nadrozměrná doprava se svěřuje do rukou právě logistických firem.

Spediční společnost

Jako další se nabízí spediční společnost, přičemž mezi spediční služby spadá jen smluvní obstarání dopravy zásilky. Už neodpovídá za kvalitu provedení služeb.

Jestliže vyžadujete spíše logistické služby, obraťte se na společnost Easy Logistics, s.r.o., která má však i prvky spediční firmy. Působí na českém trhu, nabízí vysokou úroveň služeb a vyhovuje i specifickým požadavkům. Realizujte tedy přepravu s profesionálem v daném segmentu.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *