Dostaňte své podnikání na vyšší úroveň díky paletovým vozíkům

Kvalitní paletové vozíky jsou důležitým kouskem vybavení do dílny, skladu a podobných provozem. Nabídnou snadnou ovladatelnost, jsou prostorově nenáročné, a navíc zvládnou přemístit těžší předměty, skladové zásoby a výrobky. Jak ale vybrat ten správný paletový vozík a co dalšího se vám může hodit? To se dozvíte v tomto článku.

Klasické paletové vozíky

Naprostým základem by ve všech skladech a provozech, kde se běžně manipuluje se zásobami a předměty o větších rozměrech nebo hmotnosti, měly být právě paletové vozíky. Klasická varianta na ruční ovládání nevyžaduje žádný speciální trénink, a obsluhu tak zvládne víceméně každý. Tento typ se hodí všude tam, kde využijete občasnou výpomoc. Paletové vozíky jsou navíc poměrně skladné, takže mohou být například i přímo v přepravní dodávce pro snadnější vykládání a nakládání.

Výkonné elektrické vysokozdvižné vozíky

Ještě větší výkon, efektivitu a hlavně rozsah použití nabídnou elektrické vysokozdvižné vozíky. Jejich pořizovací cena je sice o něco větší, ale vynahradí to výbornou efektivitou. Tím pádem jsou vhodnější pro použití do náročnějších podmínek, kde je důležitý spolehlivý výkon a rychlost. Ovládání elektrického vozíku však již vyžaduje trochu více šikovnosti a případně zkušeností, protože při nedodržení základních pravidel hrozí úrazy.

Kladkostroje

O nadzvednutí neforemných součástek a zvedání těžkých břemen se hodí také kladkostroje. Mohou být klasické ruční, ale i na elektrický pohon. Své využití najdou především v autodílnách, montážních halách a podobných provozech. Ruční varianta založená na prosté fyzice se navíc skvěle hodí do míst, kde není dostupná elektrická energie. Konstrukce takového kladkostroje není nic složitého, takže i samotná údržba nepředstavuje žádný komplikovaný a drahý problém.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *