Jednotlivci i firmy houfně skupují repasované servery. Jednoduše se jim vyplatí

Popularita repasované výpočetní techniky strmě stoupá. Dokládají to nejen ankety, ale také tvrdá čísla. Firma ATICOM, která se na českém trhu s daným sortimentem pohybuje zřejmě nejdéle, uvedla, že již v roce 2015 zákazníci utratili více než 50 milionů korun jenom za servery. Částka se navíc týká pouze zařízení prodaných v českých e-shopech – čeští zákazníci však utráceli také u zahraničních dodavatelů.

Nákup repasované techniky je naprosto v pořádku

Proč je repasovaný server tak výhodný? Není to žádná složitá matematika. Cena nové výpočetní techniky rychle klesá a již po několika málo letech je zlomkem té původní. Z hardwarového hlediska přitom nestárne tak rychle, jako tomu bylo v minulosti.

Politika mnoha větších firem spočívá v neustálém obměňování serverů, a to i navzdory tomu, že jsou stále výkonnostně dostačující. Tato zařízení vykupují specializovaní prodejci, čistí je a poté formou barebonů dále prodávají koncovým zákazníkům. Ti si mohou sami navolit potřebnou konfiguraci.

Proč nakupovat u českých prodejců?

V zahraničí je možné sehnat repasovaný server ještě o něco levněji než u nás, ale přesto většina zákazníků nakupuje v tuzemských e-shopech. Co je k tomu vede? Ačkoliv se český zákazník zpravidla orientuje podle ceny, v případě výpočetní techniky preferuje jiná kritéria – rychlost dopravy a spolehlivý servis. V těchto záležitostech nemohou zahraniční internetové obchody těm našim konkurovat.

Například Czech Server (provozuje zmíněná společnost ATICOM) poskytuje na vybrané zboží záruku Next Business Day, což je oprava do druhého pracovního dne. Za zmínku stojí také konzultace s kvalifikovanými odborníky a poradenství v přednákupní fázi.

A o jaké značky jeví Češi největší zájem? Velkému zájmu se těší kvalitní HP servery, ale neodmítají ani server Dell. Podstatně menší část prodeje pak tvoří značky IMB a Fujitsu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *