Koberce mohou mít vysokou kvalitu. Hlavně ty perské

Uvažujete o koupi nové podlahové krtiny třeba do obývacího pokoje nebo do ložnice? Možná byste měli zapřemýšlet nejen nad moderními materiály, ale naopak i nad těmi tradičními typu koberce.

Ty totiž mají také celou řadu pozitiv a nedostatky, jež je trápily kdysi, už dnes nejsou tak zásadní problém.

Tepich je výbornou volbou

V současnosti si můžete udělat podloží prakticky z čehokoliv. Hodně v kurzu jsou teď například PVC podlahy, jež dokáží zaujmout nejen zajímavou cenou, ale také jednoduchou údržbou. To jsou neoddiskutovatelné kvality a pokud chcete mít novou podlahu třeba v koupelně, kuchyni nebo na toaletě, jedná se jednoznačně o dobrou volbu.

Na druhou stranu do obýváku či dětského pokoje se vůbec nehodí. Do takovýchto pokojů je přeci jen lepší zvolit osvědčenou klasiku ve formě koberce.

Můžete namítnout, že ty se špatně čistí, a je to pravda. I když jen z části, jelikož moderní čistící prostředky už dokáží odstranit skvrny z kdečeho, tedy i z koberce.

Tepich je daleko atraktivnější, než cokoliv jiného, a mít v obývacím pokoji, jenž má za úkol mimo jiné i reprezentovat, třeba plovoucí podlahu, je vyloženě nevkusné. Tu použít sice lze, ale pouze jako podklad právě pod koberec.

Nešetřete

Když už budete vybírat koberec, zakažte si dívat se na levné verze. Ty se hodí tak maximálně do kanceláře, ovšem doma vám budou dělat akorát ostudu. Navíc se po nich ani nedá pořádně chodit. Opravdu dobrý tepich se vyznačuje jemným měkkým povrchem, po kterém je radost šlapat.

Samostatnou kapitolou jsou potom kvalitní perské koberce, jež už se řadí spíše mezi umělecká díla. Mnozí lidé je mají pověšené dokonce jako obraz. Vyrábí se jen a pouze z přírodních materiálů, a sice ručně. Díky tomu však s léty nemění své vlastnosti a mohou dobře sloužit v jedné rodině i několik generací.

Tento druh tepichu lze koupit v obchodě Buchara. I když se nejedná o nic levného, z výše zmíněných důvodů je vhodné se o tento druh koberce rozhodně zajímat.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *