Nabídněte své obrazy do aukce! Jak na to?

Zdědili jste umělecké dílo, o němž se domníváte, že má vysokou hodnotu, a napadlo vás jej prodat? Jedna z cest, jak za ně dostat nejvyšší možnou částku, vede přes aukci umění. Jak probíhá?

Možností, jak prodat umělecké dílo (například starožitné obrazy), je v současné době celá řada. Obraz můžete nabídnout umělecké galerii, která ho bude nabízet za vámi stanovenou fixní cenu navýšenou o patřičnou částku coby provizi pro galerii. Další možností je umělecká aukce, v níž se předmět neprodává, nýbrž draží. A mnohdy se vydraží za mnohonásobně vyšší cenu, než je ta kupní. Schválně, jakou cestu zvolíte? Tipujeme, že B je správně? Pokud ano, tak čtěte dál a dozvíte se, komu takový obraz nabídnout a jak taková aukce vlastně probíhá.

Starožitnosti, šperky, mince i obrazy v aukci

Bohaté zkušenosti s aukcemi umění u nás má například brněnská galerie Graciano, v jejíž nabídce spolu s obrazy v aukci najdete i starožitnosti, mince, šperky a jiné umělecké předměty. Galerie již od roku 2020 spolupracuje s těmi nejvýznamnějšími experty v oboru, kteří vámi prodávaný předmět dobře nacení a především pro něj rychle naleznou solventního kupce, který bude ochoten jej za patřičnou cenu koupit. A možná i za vyšší.

Jak to probíhá?

Samotný průběh aukce je jednoduchý. Galerii v první řadě budete muset oslovit, ideálně elektronicky. Galerie momentálně přijímá malby, kresby i grafiky. Na stránkách graciano.cz klepnete na záložku “chci prodat” a následně vyplníte jednoduchý formulář, v němž dílo specifikujete. Přidáte jméno autora (znáte-li ho) a na k tomu určené místo nahrajete jeho fotografie. Pokud je nemáte, budete muset obraz vyfotit.

O nic se nemusíte starat

Pokud specialisté galerie artefakt přijmou, domluví s vámi jeho vyvolávací cenu a uzavřou smlouvu o zprostředkování prodeje. Následně připraví samotnou aukci a osloví potenciální kupce. Vy celý průběh aukce budete moci sledovat online a mít tak přehled, jak si na tom vámi nabízené dílo stojí. O nic víc se starat nemusíte. Za služby galerie navíc nic neplatíte.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *